Porzeczkowy” to pierwszy mini album zespołu OBRASQi zawierający pięć autorskich utworów zaliczanych do indie pop rock, jednak wykraczających muzycznie daleko poza ramy jednego gatunku. Zespół sięga zarówno do rocka progresywnego jak i nowoczesnych brzmień, tworząc z nich swoją muzykę, do której samodzielnie robi obrazy filmowe.
Na płycie znalazł się utwór „Dopowiedzenia„, który dotarł do #27 Listy Przebojów Programu Trzeciego i na szczyt Listy Polskiego Radia Rzeszów oraz cztery premierowe nagrania.

OBRASQi to Monika Dejk- Ćwikła śpiew, teksty, bas. Artur Wolski – gitary, klawisze, loop, Jarek Bielawski – perkusja. Zespół działa pod Gdańskiem od kwietnia 2019r, w tym czasie stworzył i nagrał własny materiał, wystąpił u Tomasza Żądy w audycji Trójka Żąda Debiutów, zagrał na żywo w MiniMax Piotra Kaczkowskiego.  Opublikowany w listopadzie 2019r. maxi singiel  „Holygram” znalazł się na pierwszym miejscu listopadowego zestawienia „Będzie Głośno” Radiowej Czwórki.  Zespół został doceniony przez kilka zachodnich portali zajmujących się muzyką progresywną m. in. szwedzki ArtRock, francuski Prog Censor czy amerykański Power Of Prog.

Cały mini album można posłuchać klikając tutaj -> „Porzeczkowy” OBRASQI

 

 

Co o tym sądzisz?

Podekscytowany
0
Szczęśliwy
0
Kocham
0
Nie wiem
0
Raczej słabo
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Więcej w:Albumy