AlbumyNewsyPolskaPOPZapowiedzi

Posągowa Julia Rocka zapowiada swój debiutancki album!

Czym jest tytułowa „Blaza” i czego możemy się spodziewać już 3 lutego?

Ponad 70 milionów wyświetleń na YouTube i 20 milionów polubień na TikToku oraz odsłuchań na Spotify – kariera Julii z dnia na dzień nabiera większego tempa! Julia jest zaangażowanym twórcą cyfrowym – jej zainteresowania i umiejętności od początku wychodzą poza jedną dziedzinę.

Po ponad dwóch latach od wydania debiutanckiego singla „Jeep”, który był efektem spontanicznych nagrywek artystki z kolegą z liceum – Michałem Głomskim, a kilka miesięcy później okupował szczyt listy Spotify Viral Polska, Julia odsłania wszystkie szczegóły dotyczące jej debiutanckiego albumu!

„Blaza” ukaże się już 3 lutego we wszystkich serwisach streamingowych. Okładka albumu przywodzi na myśl zdjęcie z galerii sztuki. Artwork przedstawia majestatyczne popiersie Julii, które zdobią charakterystyczne dla artystki perły. Całość jest utrzymana w monochromatycznych barwach i bardzo minimalistycznym klimacie.

Na albumie znajdzie się 13 utworów i nie zabraknie tam największych hitów artystki, takich jak „Oficjalna wersja zdarzeń” czy „Blow-Up”, który został nagrany wspólnie z Kukonem! Jak zapowiada wokalistka, każdy z utworów doczeka się osobnego mini-teledysku. Julii bardzo zależało na tym, aby wszystkie piosenki miały osobną identyfikację wizualną, aby jak najlepiej wprowadzić fanów w historie o których opowiada w tekstach utworów.

Ten album jest moim intymnym wyznaniem, w którym zwierzam się słuchaczom jak dobrym przyjaciołom. Opowiadam o poszukiwaniu siebie i swoich refleksjach na temat życia i wchodzenia w dorosłość, najszczerzej jak potrafię, bez idealizacji czy ukrywania słabości. – opowiada Julia o nowym projekcie.

Podczas live’a na Instagramie na którym Julia podzieliła się z fanami ekscytującymi wieściami, wielką ciekawość słuchaczy wzbudził tytuł albumu. Choć „Blaza” ma kilka metaforycznych znaczeń, to słowo powstało bardzo naturalnie podczas pierwszych sesji nagraniowych Julii i producenta Michała Głomskiego.

Michał, aby uzyskać charakterystyczny już dla artystki sposób śpiewania – nieco znudzony i mamroczący – prosił ją, aby śpiewała z „blazą”. To słowo chwilę później zostało podchwycone jako coś intrygującego, co nie tylko opisuje wokal Julii, ale także jej wizerunek oraz teksty pisane z dużym dystansem do zewnętrznego świata oraz jej miłosnych i egzystencjalnych refleksji.

Przed premierą albumu ukaże się jeszcze jeden utwór promujący wydawnictwo. Fragment piosenki o theatrum mundi pod roboczym tytułem „moja rola bycie nikim” trafił na TikToka od razu zdobywając grono fanów.

Oprócz drogi muzycznej, Julia równolegle rozwija swoją karierę aktorską.
W 2022 roku ukazały się dwa seriale audio, w których artystka użyczyła swojego głosu pierwszoplanowym postaciom. Audiobooki „Z pierwszej piłki” na podstawie książki Remigiusza Mroza oraz „Opowiem o Tobie gwiazdom” Edyty Prusinowskiej zapewniły Julii nowe zawodowe doświadczenia oraz możliwość współpracy z Adamem Woronowiczem czy braćmi Kacperczyk.

Autor okładki: Michał Mierzejewski @corenick
Produkcja kreatywna: Nanimo Films @nanimofilms

fot. materiały prasowe | Estella Dandyk

Co o tym sądzisz?

Podekscytowany
0
Szczęśliwy
1
Kocham
0
Nie wiem
0
Raczej słabo
0

Sprawdź także

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Więcej w:Albumy

Albumy

Justina Timberlake POWRACA!

Książę popu powraca! Justin Timberlake zaprezentował właśnie najnowszy singiel „Selfish”. To pierwszy przedsmak jego nadchodzącego ...