Strzyga! to zespół stworzony przez Paulinę Nowak (wokal, syntezatory, pianino), Radosława Matysek (gitara akustyczna, elektronika), Marcela Różankę (perkusja) oraz Ajgora (służący). Grupa łączy elementy muzyki akustycznej, dark electro, rocka oraz metalu. Nasza redakcja postanowiła udać się na koncert zespołu, który odbył się 26 maja w chorzowskiej Sztygarce. Równo o godzinie 18ej artyści pojawili się na scenie, gdzie w kameralnym gronie fanów rozpoczął się event.

Gdy usłyszeliśmy pierwsze dźwięki muzyków od razu wiedzieliśmy, że nie jest to zespół jednorazowy i musimy o nich napisać, bo grając na żywo brzmią jeszcze mocniej niż się to może wydawać. Delikatny wokal Pauliny idealnie komponuję się z ciężkim brzmieniem gitar, dodatkowo śląski głos Marcela sprawia, że ich muzyka brzmi mroczniej i pobudza mroczną stronę ludzkiej wyobraźni.

Gdy muzycy grali swoje utwory wywołując uczycie mrożącej krwi w żyłach, po sali przechadzał się Ajgor, który sprawiał wrażenie rodem z horroru. W momentach gdy wokalistka wydawała dźwięki niczym tytułowa Strzyga wszyscy byli wsłuchani i oczarowani unikalnym brzmieniem.

Strzyga zagrała takie utwory jak: ,,Widmo”, ,,Strzyga”, ,,Paciorek”, ,,Cienie na suficie” czy ich niedawno wydany utwór ,,Uśnij” do którego powstał klip. Teledysk bardzo mocno chwyta za serce (obejrzeć można go TUTAJ). Pojawił się również utwór ,,Król Olch” grany przez zespół Oberschlesien.

Podsumowując, Strzyga! to jeden z tych zespołów, którego nie można pominąć. Nienaganne mocne brzmienie z delikatnym wokalem sprawia, że podczas wsłuchiwania się w teksty, człowiek dochodzi do pewnego rodzaju refleksji. Dla nas pozytywne zaskoczenie i z pewnością będziemy śledzić dalsze poczynania grupy.

Strzygę znajdziecie na:
Facebook: facebook.com/strzyga667
Instagram: instagram.com/strzyga.band
YouTube: Strzyga!

Zdjęcia: Katarzyna Gabrych | Musiclife.pl

Co o tym sądzisz?

Podekscytowany
0
Szczęśliwy
0
Kocham
0
Nie wiem
0
Raczej słabo
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Więcej w:Alternative