Relacja z przedpremierowego odsłuchu “miXtura” | Lanberry w ramach “Piątków z Nową Muzyką”

Elektroniczne kompozycje, własne teksty oraz świetne umiejętności wokalne, to trzy cechy, które charakteryzują Lanberry, która 5 listopada odwiedziła Studio U22. Artystka zagrała koncert na żywo oraz zdradziła gościom sekrety powstawania jej najnowszego albumu pt. „miXtura”. Spotkanie odbyło się w ramach inicjatywy ZPAV – „Piątki z Nową Muzyką”.   

Niecałe dwa tygodnie przed oficjalną datą premiery albumu „miXtura”, Lanberry odwiedziła Studio U22. Podczas spotkania wszyscy goście mieli okazję zapoznać się z przedpremierowym materiałem z najnowszego wydawnictwa artystki oraz usłyszeć dwa numery na żywo, które Lanberry wykonała w wersji akustycznej. Rozmowę o pracy nad „miXturą”, przeprowadził Paweł Wiszniewski. Małgorzata Uściłowska, bo tak właśnie nazywa się autorka albumu przyznała, że sama pisze teksty, komponuje oraz ma duży wpływ na brzmienie płyty.

„Cieszę się, że mam okazję współpracować z tak uzdolnionymi ludźmi. Myślę, że bez nich moja praca byłaby o wiele trudniejsza i mniej przyjemna” – wyznała artystka.

Lanberry to wokalistka, kompozytorka oraz autorka tekstów, która nie boi się eksperymentów z szeroko pojętą muzyką elektroniczną. Profesjonalną karierę muzyczną buduje od 2010 roku. Do szerszej publiczności Lanberry trafiła za sprawą singla „Podpalimy świat”, który w bardzo szybkim tempie podbił playlisty największych rozgłośni radiowych w Polsce oraz utworu „Każdy moment”. Na swoim koncie ma już złotą płytę, współpracę z VNM’em, Wojciechem Waglewskim oraz Mariką.

O atmosferę spotkania i dobre samopoczucie gości Studia U22 zadbał partner wydarzenia – marka Ballantine’s, która serwowała drinki na bazie swojego trunku.

Spotkanie z albumem „Mixtura” odbyło się w ramach inicjatywy ZPAV – Piątki z Nową Muzyką. Jest to inicjatywa światowej branży muzycznej, której celem jest wprowadzenie wspólnego światowego dnia premier muzycznych. Projekt został uruchomiany 10 lipca 2015 roku. Od tego dnia na całym świecie nagrania pojawiają się w sprzedaży w tym samym momencie – w piątki o godzinie 00.01 czasu lokalnego. Dotyczy to zarówno internetowych serwisów muzycznych, jak i tradycyjnych sklepów.

ZPAV, działając na rzecz rozwoju rynku muzycznego, rozpoczął cykle spotkań „Piątki z nową muzyką”, na których prezentowane są premierowo lub przedpremierowo materiały z nowych na polskim rynku albumów muzycznych. Spotkania te skierowane są do mediów, a także przedstawicieli branży muzycznej. Studio U22, włączając się w tę inicjatywę, chce budować miejsce otwarte na każdy rodzaj muzyki, gdzie promuje się nowości, miejsce przyjazne zarówno wielkim gwiazdom jak i początkującym artystom.

fot. Darek Kawka/ZPAV (materiały prasowe)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.