Rita Raga czyli wokalistka, producent muzyczny, DJ, multiinstrumentalistka w jednym! Tworzy i wykonuje szeroko pojętą elektronikę (inspiracje muzyką house i trance przeplatają się z etno, funkiem czy dream popem) w formie tzw. solo act lub DJ setów połączonych z wokalem i instrumentami na żywo. Istotna jest dla niej warstwa tekstowa – emocjonalna, refleksyjna, czasem filozoficzna.   

Rita wykonuje live performance oraz live DJ sety z wokalem, gitarą elektryczną, klawiszem i perkusjonaliami na żywo, a także sety DJskie w stylach psytrance na eventach w całej Polsce (np. Slot Art Festival, Tribalanga, Egodrop), a także w Czechach i w Niemczech. Śpiewała również w Japonii. Jej numery ukazały się na licznych kompilacjach, notowane były na Beatport Charts, internetowych listach przebojów oraz w plebiscycie radiowej Czwórki. Rita występowała i udzielała wywiadów dla lokalnych TV oraz radia. Ponadto artystka współtworzy cykl eventów w Chorzowie pod nazwą „Raga Rytmy„, łączących muzykę etno i elektroniczną.

W 2020 kilka jej numerów ukazało się na kompilacjach, a EPka zawierająca jej numer w remixach uznanych na świecie artystów sceny psychedelic chill wydana została nakładem jednego z najbardziej rozpoznawalnych labeli tego podgatunku – Altar Records z Kanady. 
 

Niedawno światło dzienne ujrzał teledysk do nowego singla ,,Chasing Zephyr”, który zapowiada nowy album. 

Utwór ,,Chasing Zephyr” utrzymany jest w stylistyce downtempo house / ketapop. Został on stworzony, wykonany i wyprodukowany od początku do końca przez Ritę z wykorzystaniem jej wokalu i gitary elektrycznej. Piosenka opowiada o podążaniu za własnym wewnętrznym głosem, swoją pasją. 
 
Pomysł na teledysk zrodził się czasie lockdownu, gdy wraz z ekipą znajomych artystów  tęskniliśmy za koncertami i festiwalami, które wcześniej były naszą codziennością. W klipie  przedstawiliśmy zatem samotne poszukiwanie, ucieczkę do świata wyobraźni, a następnie odnalezienie wymarzonego miejsca przepełnionego muzyką, kolorami i przyjaźnią. 
 
Zdjęcia powstały w okolicach Pustyni Błędowskiej – największej pustyni w Polsce. Las udekorowany został przez zaprzyjaźnione artystki, a koleżanki zaprezentowały taniec w skrzydłach oraz hula hop.
Info: press

Co o tym sądzisz?

Podekscytowany
1
Szczęśliwy
2
Kocham
2
Nie wiem
0
Raczej słabo
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Więcej w:Albumy