NewsyNowy singielPolskaPOPTeledyski

Rosalie. prezentuje singiel „luzja”

Premiera najnowszego numeru Rosalie. pod tytułem „Iluzja” zapowiada intensywny wydawniczy rok. Dalsze plany artystki zostaną ujawnione niebawem.

„(…) Od kiedy zwiedziliśmy kosmos, ja już nie szukam innych miejsc” – śpiewa Rosalie. Nagrodzona Fryderykiem, najbardziej rozpoznawalna polska reprezentantka gatunków soul i r’n’b, wraca z nowym i momentalnie zaszczepia w słuchaczach chwytliwy, niosący się po synthpopowej melodii refren. Do poczucia osadzenia w tu i teraz przywiodły artystkę rozmyślania nad dobrostanem, nad tym jakie towarzyszą mu emocje, i jak ma się to do powszechnie uznawanych ról społecznych.

 

Kiedy zaczynałam pisać ten numer myślałam o relacjach damsko-męskich z mojej przeszłości. Zauważyłam, że często ustawiam się w pozycji „podmiotowej”, gdzie akcja, zdobywanie, flirt, decyzyjność należały do partnera. Pisząc ten tekst miałam na myśli moment, kiedy kobieta przezwycięża swoje lęki. Dziś czytam ten utwór inaczej. Nie chodzi o osoby trzecie: mężczyzn, czy partnerów. Chodzi o mnie. Iluzja jak sen, marzenia, projekcje, czy nawet terapia, mimo tego, że występują tam osoby trzecie, odnoszą się wyłącznie do nas samych. To my ustawiamy wartości naszych ról społecznych i odgrywanych w nich funkcji. Kochać siebie czy kochać obraz siebie? Kochać siebie, by nie móc kochać innych. Kochać siebie, by nie zatracić się w innym. W mojej pracy, która bezpowrotnie łączy się z kreowaniem tożsamości i odsłanianiem się publicznie ten wątek jest szczególnie ważny. Niemniej jednak jest to pewne uniwersum, które łączy się z każdym z nas. Klip nawiązuje do tego. Występuję tam sama w różnych metaforycznych rolach – między sceną a jej zapleczem, między kreacją, sobą a odbiciem tego wszystkiego.

– Rosalie. o utworze.

Utwór „Iluzja” wyprodukowała Chloe Martini, która wielokrotnie i z sukcesem współpracowała już z Rosalie. (chociażby przy hitowym coverze „Kiedy Powiem Sobie Dość”). Reżyserię klipu artystka powierzyła duetowi Dawid Misiorny & Tymon Nogalski | HARTwarsaw.

„Iluzja” to pierwszy singiel zapowiadający solowy albumu Rosalie., który ukaże się jeszcze w tym roku nakładem Def Jam Recordings Poland.

fot. materiały prasowe / Lola&Pani

Co o tym sądzisz?

Podekscytowany
0
Szczęśliwy
0
Kocham
0
Nie wiem
0
Raczej słabo
0

Sprawdź także

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Więcej w:Newsy