AlbumyNewsyOdsłuchPolskaPOPPremieraR&B

Rosalie. z albumem Motherlode [ODSŁUCH!]

Drugi solowy album Rosalie. wydawany w Def Jam Recordings Poland i zarazem pierwszy tak zróżnicowany gatunkowo. Oprócz wizytówkowych soulu i R’n’B na płycie: balladowe „Spadamy” w feacie z Kachą, rapowana „Pokusa” z Kukonem i taneczny 80s-owy „Czar” z Vito Bambino. Tytuł „Motherlode”jest synominem osiągania przez artystkę dobrostanu.

Tytuł płyty to kod w świecie popularnej gry komputerowej, który gwarantuje nieskończoną ilość pieniędzy i pełną kontrolę nad bohaterem. Żyła złota taki stan skojarzył się z artystce z osiąganiem dobrostanu, do którego dążyła. Muzycznym wyrazem tego samopoczucia jest trzecia solowa płyta, która ukazuje się na rynku 26 maja 2023 r.

„Motherlode” wyznacza dwie wiodące ścieżki muzyczne. Pierwsza część utworów brzmieniowo nawiązuje do początków muzyki soul, alternatywnego popu z lat 70. i 80. (zainspirowanych twórczością Kate Bush, Fleetwood Mac, Nina Simone, Minnie Riperton) i współczesnego hip hopu i r&b (Rejjie Snow, Silk Sonic, Charlotte Day Wilson, Fana Hues). Druga część zainspirowana jest elektro popem, trapem r&b i drum’n’bassem (Billie Eilish, Caroline Polachek, Grace Jones, Fka Twigs, Sza, Summer Walker, Little Simz).

Najnowsza płyta będzie promowana podczas festiwali, na których wystąpi Rosalie. oraz jesiennej trasy koncertowej. Bilety na występy w dziewięciu miastach można kupować na www.eventim.pl/motherlode.

Sprzedaż fizyczna najnowszej płyty jest prowadzona na www.defjam.pl oraz w sklepach sieci Empik.

Producentką wykonawczą płyty jest Chloe Martini. Za muzykę i tekst każdego z utworów, oprócz zaproszonych gości, odpowiada Rosalie. O poligrafię płyty zadbało studio Full Metal Jacket. Art Directorem „Motherlode” jest Dawid Misiorny.

Tracklista:
1. Czar feat. Vito Bambino
2.Cud (skit)
3.Cud
4.Iluzja
5.Pokusa feat. Kukon
6.Happiness (skit)
7.Spadamy feat. Kacha
8.Światła feat. asthma
9.Stracona Głowa
10.Freeze feat. Chloe Martini
11.OK, rozumiem
12. Do not disturb (skit)
13. Raj

Rosalie. – artystka, kompozytorka, autorka tekstów i producentka tworząca w nurcie r’n’b. Ostatni z trzech wydanych albumów (po debiutanckim „Enuff” – 2016 r. i “Flashback” z 2018 r.) – „IDeal” – pojawił się w 2020 r. Został wyróżniony Fryderykiem w kategorii Najlepszy Album Roku Soul, R’n’B, Gospel. Od tego czasu artystka intensywnie koncertowała będąc w trasie i pojawiając się na największych festiwalach muzycznych w Polsce. Światło dzienne ujrzały znakomite cross-gatunkowe kolaboracje: „Potrzeba skał” z KRÓLEM i „4REAL”, gdzie razem ze wspomnianym artystą, Rosalie. wystąpiła w utworze Holaka. W październiku 2022 r. wydała z Tymkiem utwór „Jak ich tu pokochać”. Poza muzyką artystka prowadziła autorską audycję w Radio 357 – „Soul rider”. W czwartkowe popołudnia prezentowała set utworów z pogranicza soulu i r’n’b. Zapowiedzią nowego wydawnictwa są utwory „Iluzja” „Raj”. 14 kwietnia to premiera „Straconej głowy”, a 12 maja „Świateł” (z asthmą). 17 kwietnia 2023 r. wystartowała sprzedaż biletów na jesienną trasę koncertową na www.eventim.pl/motherlode.

fot. materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Podekscytowany
0
Szczęśliwy
0
Kocham
0
Nie wiem
0
Raczej słabo
0

Sprawdź także

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Więcej w:Albumy