NewsyPolskaPOPTeledyski

Rubens zapowiada nowy singiel z nadchodzącej EPki!

Rubens zapowiada nowy singiel z nadchodzącej EPki – „Wynoszę się

Rubens funkcjonuje od lat w branży muzycznej jako uznany gitarzysta i songwriter. Na co dzień zasila zespół Darii Zawiałow jako gitarzysta. Jest współtwórcą wielu polskich hitów, a jednym z ostatnich jest „Złoto” skomponowany wspólnie z Mrozem. W zeszłym roku występował ze wspomnianą Darią, Vito Bambino, Dawidem Podsiadło, królem oraz Igo na trasach Męskie Granie 2021 i Męskie Granie 2020.

Podczas pandemii, gdzie wstrzymano koncerty, zaszył się w swoim domowym studio i zaczął tworzyć piosenki na własne konto. Jak sam mówi, był to dla niego sposób ucieczki od wszechogarniającego chaosu spowodowanego przez pandemię.

Po świetnie przyjętym przez słuchaczy oraz krytyków – debiutanckim singlu „Wszystko OK?”, Rubens planował wydać jeszcze jeden utwór zapowiadający mini-album „Wynoszę się”.

Kilka tygodni temu zapadła decyzja, aby drugim numerem promującym wydawnictwo było „Nie potrzeba dziś nam”. Rubens nie zdawał sobie wówczas sprawy, że utwór nabierze zupełnie nowego znaczenia, w związku z ostatnimi, tragicznymi wydarzeniami w Ukrainie.

W oświadczeniu napisanym przez Rubensa, opublikowanym za pośrednictwem mediów społecznościowych, możemy przeczytać:

Niestety stało się tak, że jeden z pierwszych numerów które skomponowałem i napisałem do niego tekst podczas pierwszych ostrych „lockdownów” w 2020 roku, dzisiaj o wiele mocniej oddaje moje odczucia odnośnie otaczającej nas rzeczywistości niż wtedy, kiedy komponowałem ten numer…
Mimo wcześniej zaplanowanej premiery, długo zastanawiałem się w ostatnich dniach czy to dobry moment na wydawanie jakichkolwiek piosenek. Mimo wszystko chcę to zrobić.
Jako artysta, poza realną pomocą finansową czy logistyczną, mogę dać dzisiaj od siebie swoją twórczość – moje odczucia i wrażliwość, która być może kogoś podniesie na duchu w tych poje***ych czasach. Obserwując to co się dzieje na Ukrainie, moje serce krwawi. Modlę się i wysyłam dobrą energię w kierunku każdego brata i siostry z Ukrainy.
Dziękuję Tomkowi Kuczmie za udział w projekcie i perfekcyjną realizację pomysłu na ten klip.

fot. materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Podekscytowany
0
Szczęśliwy
0
Kocham
0
Nie wiem
0
Raczej słabo
0

Sprawdź także

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Więcej w:Newsy