31 października, czyli w samo Halloween, światło dnia i mroki nocy ujrzy pierwsze wydawnictwo płytowe śląskiego zespołu Strzyga! Na krążku – ,,w._dmo” (czyt. ,,widmo”) znajdzie się 5 nagrań studyjnych, w tym niepublikowany dotąd utwór tytułowy.

 

Strzyga! z ironicznym uśmiechem zapuszcza się w posępne rejony kultury oraz sfery wierzeniowej. Interesują ich miejsca zamieszkałe przez złowróżbne i groteskowe wytwory ludzkiej wyobraźni. Motywem wiodącym twórczości Strzygi! jest strach w kulturze. W sferze muzycznej. Strzyga! jest projektem, który łączy elementy muzyki akustycznej, dark electro, progrocka i artrocka. Inspiracje czerpie także z muzyki heavymetalowej. Przy tym wszystkim – chętnie nawiązuje do stylistyki disco lub pop.

Z okazji wydania maksi singla zespół zagra halloweenowy koncert w klubie Jigger w Siemianowicach Śląskich. Podczas koncertu będzie można nabyć płytę, a dla osób, które zdecydują się przyjść na imprezę w kostiumach lub z elementami nawiązującymi do Halloween – przewidziano nawet rabat. Koncert rozpocznie się o godz. 20.00, a wstęp na niego będzie bezpłatny.

Szczegóły koncertu w wydarzeniu: Halloween w Jiggerze: Strzyga! – premiera maxi singla.

 

Co o tym sądzisz?

Podekscytowany
0
Szczęśliwy
0
Kocham
0
Nie wiem
0
Raczej słabo
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Więcej w:Albumy