AlbumyAlternativeJazzNewsyNOWA MUZYKA

The Definite Collective – czyli eksperymentalny zespół, gdzie jego głównym celem jest improwizacja!

Czy kiedykolwiek słyszeliście o zespole, którego celem jest improwizacja? Jeśli nie to już pędzimy wam z przedstawieniem grupy The Definite Collective, pochodzącej z Reading, Wielka Brytania.

The Definite Collective, jest właściwie projektem, który zachwyca w swej muzycznej niestandardowość. Grupa powstała pod koniec 2017 roku, a dokładniej, zaczęła się tworzyć w tym czasie. Na obecną chwilę jest stworzony przez lokalnych muzyków z Reading: Paul Glover perkusja (lider zespołu), gitara Jamie Howell (dyrektor muzyczny), Tony Imbierski klawisze, James Newman bas oraz Otto Caretta i Matt McNaughton saksofon.

Zespół prezentuje głównie takie style muzyczne jak jazz połączony z funkiem i wrażliwości muzyki latino. The Definite Collective skupia się na eksperymentowaniu i improwizacji, opartej na kompozycjach Jamiego Howella i Tony’ego Imbierskiego. Zasadniczo dają sześć, comiesięcznych koncertów w rezydencji Global Cafe i właściwie to raczej darmowe sesje twórcze, by opracować pomysły na etap do ich ostatecznej pracy.

W styczniu ukazała się EP-ka zatytułowana – ,,Serpent Stones”, którą możecie posłuchać poniżej.
Niestety wersja fizyczna EP-ki dostępna jest tylko podczas występów live w Global Cafe oraz The Retreat w Wielkiej Brytanii.

Jak najbardziej polecamy ten niestandardowy zespół, abyście mogli zasięgnąć muzycznej świeżości.

Instagram: instagram.com/definitecollective

Facebook: facebook.com/definitecollective

Co o tym sądzisz?

Podekscytowany
0
Szczęśliwy
0
Kocham
0
Nie wiem
0
Raczej słabo
0

Sprawdź także

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Więcej w:Albumy

Albumy

Justina Timberlake POWRACA!

Książę popu powraca! Justin Timberlake zaprezentował właśnie najnowszy singiel „Selfish”. To pierwszy przedsmak jego nadchodzącego ...