AlbumyAlternativeNewsyNowy singielPolskaPOPPowrót gwiazdyZapowiedzi

TOLA „Recycled/Fragile”: Premierowy powrót Toli Szlagowskiej w nowej odsłonie

Tola, czyli Tola Szlagowska po kilkunastu latach przerwy od wydawania muzyki powraca z nowym materiałem i zaskakuje swoją pełną, muzyczno-liryczną metamorfozą. Premierowy singiel „Recycled/Fragile” to zapowiedź nowego solowego albumu wokalistki, zatytułowanego „Subtitles“, który ukaże się już 26 lutego.

Singla TOLA „Recycled/Fragile” można już posłuchać w serwisach cyfrowych. Teledysk do singla można już obejrzeć na YouTube.

TOLA, czyli Tola Szlagowska, swoją muzyczną karierę rozpoczęła 15 lat temu. W tym roku powraca z całkowicie autorską, dojrzałą płytą. W życiu artystki od czasów debiutu wiele się zmieniło. Tola skupiła się na edukacji muzycznej i rozwoju artystycznym, co zaowocowało tym, że dojrzała do zaprezentowania swojego pierwszego, w pełni samodzielnie i niezależnie stworzonego materiału.

Płyta „Subtitles“, która ukaże się 26 lutego 2021, będzie miała intymny i emocjonalny charakter. Oszczędność w środkach wyrazu i absolutna szczerość artystki w autorskich tekstach współgrają z wyjątkowo dopracowaną, kameralną warstwą muzyczną. Album będzie zbiorem piosenek inspirowanych osobistymi doświadczeniami. Tytułowe „Subtitles”, czyli napisy dialogowe w filmach, stanowią w przekazie albumu klucz do komunikacji artystki ze światem i odbiorcami. „Wydaje mi się czasem, że aby przekazać otoczeniu wszystkie moje emocje, myśli i pragnienia, przydałyby mi się dodatkowe napisy dialogowe” – opowiada Tola.

Premierowy singiel „Recycled/Fragile” to przejmująca, gorzka historia o manipulacji, wykorzystaniu i porzuceniu. Artystka szczerze dzieli się z odbiorcami doświadczeniem tego, jak ciężko jest wrócić do normalności i ponownie zaangażować się po trudnych doświadczeniach w relacji. Singlowi „Recycled/Fragile” towarzyszy teledysk, za którego kreację i reżyserię odpowiada sama Tola. Artystka postawiła na samowystarczalność na każdym obszarze kreacji oraz wydawania swojego materiału. Nie tylko sama pisze teksty i muzykę i współprodukuje swoje utwory, ale także sama, bez wsparcia żadnej wytwórni, wydaje swój materiał oraz zarządza kwestiami dystrybucyjnymi i promocyjnymi. W świecie przepełnionym bogatymi formami wyrazu, po jakie sięgają artyści, Tola chce, aby jej odbiorcy mogli skupić się na treści, czyli muzyce i szczerych piosenkach. Dlatego też niezwykle oszczędna oprawa graficzna to zbiór osobistych notatek i autorskich szkiców artystki Mariii Strzeleckiej.

Tola kładzie natomiast nacisk na profesjonalną kolaborację w zakresie produkcji swojej muzyki. Singiel „Recycled/Fragile” powstał kilka lat temu w Los Angeles, jako efekt jednodniowej sesji nagraniowej z duetem producenckim The Co-Stars. Za jego miks i koprodukcję odpowiada Jimmy Douglass – inżynier dźwięku i producent muzyczny, wielokrotny zdobywca nagrody Grammy, który od wielu dekad definiuje brzmienie w amerykańskiej branży muzycznej, mając na koncie współpracę z takimi artystami, jak Aretha Franklin, The Rolling Stones, Snoop Dogg, Bjork, Kanye West czy Justin Timberlake. Tola tak opowiada o tej współpracy: „Dwa lata temu spotkałam się z Syd (The Internet), moją koleżanką z liceum, której po koncercie puściłam „Recycled/Fragile” na słuchawkach i poprosiłam o radę, co dalej. Byłam zmęczona procesem powstawania tego utworu i potrzebowałam świeżego spojrzenia z boku. Powiedziała, żebym nic nie zmieniała i że wystarczy mix. Dała mi namiar do Jimmiego, który posłuchał piosenek i powiedział, że ten materiał jest wyjątkowy, ciekawy i że chce to robić. Wiedział, że jestem niezależnym artystą bez wsparcia wytwórni, że część utworów została nagrana u mnie w pokoju, ale dla niego to nie miało znaczenia. Byłam pod ogromnym wrażeniem jego stylu pracy i zaangażowania w projekt”.

Zachęcamy do zapoznania się z nową, zaskakującą i dojrzałą odsłoną artystki, która debiutowała jako nastolatka. Wiele osób może pamiętać Tolę z czasów zespołu Blog 27, który był nie tylko lokalnym fenomenem muzyczno-internetowym w latach dwutysięcznych XXI wieku, został wyróżniony nagrodą MTV EMA 2006 i zdobył podwójnie platynową płytę za sprzedaż albumu „”. Po zakończeniu promocji tamtego wydawnictwa, Tola wyjechała do Los Angeles i zdecydowała się na podjęcie dalszej edukacji muzycznej. Trafiła do Hamilton High School, słynnej publicznej szkoły muzycznej.

Zapraszamy do zapoznania się z nowym materiałem Toli i odkrycia dojrzałej, artystycznej tożsamości, którą zbudowała w ciągu ostatnich pracowitych lat. Premiera „Subtitles” już 26 lutego 2021.

fot. materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Podekscytowany
0
Szczęśliwy
0
Kocham
0
Nie wiem
0
Raczej słabo
0
Matthew
Mateusz - 22 lata. Z muzyką przez całe życie, w sumie coś w tym jest. Lubię odkrywać nieznane, zagłębiać się w dźwięki trudno dostępne, jednocześnie nie odmawiając sobie artystów z czołówek list przebojów.

  Sprawdź koniecznie:

  Zostaw komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  Więcej w:Albumy

  Następny artykuł: