AlbumyAlternativeFolkNewsyOdsłuchPolska

Tulia – premiera długo wyczekiwanej płyty „Półmrok” [ODSŁUCH!]

Tulia to niezwykły zespół, łączący w swej muzyce biały śpiew, charakterystyczny dla muzyki ludowej oraz najnowocześniejszą produkcję muzyczną.

Grupę Tulia tworzą Dominika Siepka, Patrycja Nowicka i Tulia Biczak.

O Tulii zrobiło się głośno w październiku 2017, kiedy Depeche Mode opublikowali na swoim oficjalnym fanpage’u zaskakującą, folkową wersję jednego ze swoich największych przebojów, „Enjoy the Silence”, w wykonaniu niezwykle uzdolnionych dziewczyn ze Szczecina.

Rok później ukazała się debiutancka płyta zespołu Tulia, którą wypełniły niezwykle oryginalne wersje utworów tak znakomitych artystów jak m.in.: Obywatel GC, Wilki, O.N.A, Seweryn Krajewski, Stan Borys czy Dawid Podsiadło oraz własne kompozycje.

Album został obsypany nagrodami (Premier Opole 2018 – Nagroda Jury, Nagroda Publiczności, Nagroda ZAiKS, Fryderyk w kategorii Debiut Fonograficzny) i zyskał status Platynowej Płyty.W lutym 2019 roku grupa została wybrana do reprezentowania Polski w Konkursie Eurowizji w Tel-Awiwie z piosenką „Fire of Love”. W związku z promocją piosenki zespół koncertował m.in. w Amsterdamie, Londynie, Madrycie. Jeszcze tego samego roku dziewczyny wystąpiły na festiwalu w chińskim Macau.

W 2021 roku zespół Tulia powraca z nową płytą – najnowszy rozdział w historii grupy Tulia nosi tytuł „Półmrok„. To w pełni autorski album, prezentujący poszerzone o elektronikę i elementy rocka brzmienie, a jednocześnie opowieść o zmartwieniu, smutku, żalu, rozpaczy, gniewie, samotności, ale też radości, nadziei i sile. Krążek promowały m.in. single „Burza”, „Marcowy” i „Przepięknie”. Teledysk do tego ostatniego to wzruszający pamiętnik ostatnich, pełnych sukcesów trzech lat.

Premiera płyty miała miejsce 21 maja, a obecnie zespół przygotowuje się do intensywnego sezonu koncertowego.

fot. materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Podekscytowany
0
Szczęśliwy
0
Kocham
0
Nie wiem
0
Raczej słabo
0

Sprawdź także

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Więcej w:Albumy

Sprawdź również: