Uznany przez krytyków zespół WALK THE MOON wydaje nowy utwór „Rise Up” wraz z dynamicznym teledyskiem DIY z fanami. Singiel jest zapowiedzią nowego albumu „Heights”, który ukaże się już 12 listopada.

„Rise Up” to także kontynuacja wcześniej wydanych przez zespół utworów „Fire in Your House” z udziałem Johnny’ego Clegga i Jesse’a Clegga, „DNA” (The Keys), „Giants”, „I’m Good” i ich wybuchowego singla „Can You Handle My Love??”, z którym zespół wystąpił w programach Jimmy Kimmel Live i Late Night z Sethem Meyersem.

Gdy członkowie zespołu byli oddzieleni od siebie i od swoich producentów, często zmuszeni byli pracować nad nadchodzącą płytą zdalnie. Nicholas Petricca opowiada: „«Rise Up» powstał częściowo podczas długiej, samotnej i bezsennej nocy w studio, której towarzyszyło układanie wokalu na wokalu, aż utwór brzmiał podobnie do «A Day at the Races» zespołu Queen. Piosenka opowiada o tym, jak nikt nie jest doskonały, a wytrwałość jest uniwersalna. Myślę, że potrzebowałem tysiąca śpiewających głosów, aby naprawdę to przekazać”.

Pochodzący z Cincinnati w stanie Ohio zespół WALK THE MOON tworzą Nicholas Petricca (piosenkarz/klawiszowiec), Eli Maiman (gitarzysta) i Sean Waugaman (perkusista). Osiągnęli sławę w 2015 roku, gdy ich przebój „Shut Up and Dance”, który znajduje się na platynowym albumie „TALKING IS HARD”, stał się multiplatynowym światowym hitem, zajął 1. miejsce na listach Alternative, Hot AC i AC, 2. miejsce w radiu Top 40, 4. miejsce na liście Billboardu i pobił rekord utrzymując się przez kolejne tygodnie na 1. miejscu listy Billboard Hot Rock Songs. Zespół ma na swoim koncie wiele zaszczytów, w tym wygrana dwóch nagród Billboard Music Awards oraz nominacje do MTV Music Video Award za najlepszy teledysk rockowy; American Music Award dla ulubionego duetu lub grupy pop/rock, nowego artysty roku, oraz ulubionego artysty rocka alternatywnego; iHeart Radio Music Award dla najlepszego duetu/grupy roku, piosenki roku i piosenki roku alternatywnego rocka za „Shut Up and Dance”. Trzeci album WALK THE MOON, „What If Nothing” z 2017, zawierał takie hity jak „Kamikaze” i przebój alternatywnego radia „One Foot”. Zespół jest obecnie w trasie „Dream Plane” po Ameryce Północnej. Wyczekiwany czwarty album „Heights” ukaże się 12 listopada tego roku.

fot. materiały prasowe / Grant Spanier

Co o tym sądzisz?

Podekscytowany
0
Szczęśliwy
0
Kocham
0
Nie wiem
0
Raczej słabo
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Więcej w:Dance