AlbumyFolkNewsyPolskaTeledyskiZapowiedzi

Wystartował pre-order nowego albumu od zespołu Enej!

Dzisiaj jest podwójne święto dla wszystkich fanów zespołu Enej, ponieważ wystartowała premiera najnowszego kawałka A u Jawora oraz można już zamawiać preorder świeżej płyty A skiela Wy?, której oficjalna premiera zaplanowana jest na czerwiec! Czego można spodziewać się po muzykach tym razem?

A u Jawora to najnowsza propozycja od zespołu Enej, będąca już drugą kompozycją zapowiadającą niezwykły album A skiela Wy?. Podobnie jak niemal wszystkie utwory, które znajdą się na nowym krążku, i ten jest autorską aranżacją pieśni ludowej pochodzącej z wybranego regionu Polski.

Po lubelskich Karych Koniach muzycy sięgnęli do folkloru kurpiowskiego będącego bezdenną kopalnią niezwykle pięknych melodii. W tej kompozycji Enej stawia na nieco nostalgiczny nastrój, próżno więc szukać tutaj żywiołowej ekspresji, z której znani są muzycy, choć bez wątpienia od pierwszej do ostatniej sekundy czuć niezwykłe emocje, jakie duch muzyki ludowej wywołał u muzyków.

Nowy kawałek to także bezpośredni obraz tego, jak zróżnicowany jest materiał muzyczny zarejestrowany na płycie A skiela Wy? oraz jak szerokim spektrum brzmień dysponuje zespół Enej. Słuchacze będą mogli także dostrzec, jak wiele muzycy potrafią przekazać w ramach przenoszenia muzyki ludowej na własny język artystyczny.

Najnowszy krążek, który jest już dostępny w preorderze to 12 pieśni i piosenek ludowych zebranych i zaaranżowanych na nowo przez zespół Enej oraz dwie znane wszystkim autorskie kompozycje w kompletnie nowej odsłonie. Muzycy wykonali pełen szacunku ukłon w stronę tradycji, a zarazem nadali jej młodzieńczych barw.

Materiał płyty tworzą utwory z Warmii, Mazur, Kurpi, Lubelszczyzny, Podhala, Kaszub i Ukrainy oraz takie, które pojawiały się niemal we wszystkich regionach Polski na przestrzeni dziejów. Przekonajcie się na własnej skórze, jak wygląda i brzmi nowa odsłona zespołu Enej!

fot. materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Podekscytowany
0
Szczęśliwy
0
Kocham
0
Nie wiem
0
Raczej słabo
0

Sprawdź także

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Więcej w:Albumy

Sprawdź również: