X Factor Polska 4 – odcinek 4.

Czwarty odcinek polskiego talent show “X Factor Polska” został wyemitowany w zeszłą sobotę, a my dziś prezentujemy wam naszą ulubioną piątkę tego odcinka 😉

5. Uczestnik: Sold My Soul
Info: Opolsko –Wrocławski nietuzinkowy zespół rockowo-bluesowy. Zespół istnieje od 2011 roku. Grają rocka i blues-rocka z dominującymi wpływami lat 60′ i 70′. W obecnym składzie grają: Łukasz Łyczkowski (wokal), Czarek Majewski (perkusja), Smok Smoczkiewicz (gitara), Waldemar ‘Gandalf ‘ Kołcz (bas). W ubiegłym roku zajęli I miejsce na festiwalu im Ryśka Riedla w Chorzowie. Inspirują się, takimi zespołami jak: Cream, Led Zeppelin, Free, Cry of Love, AC/DC, Black Sabbath i innymi.

Nasz komentarz: Zespół był bardzo hm… dobry – tak po prostu! Wokal, dźwięk było jak najbardziej przyjemne dla każdego słuchacza.
Ocena: ✪✪✪✪

4. Uczestnik: Kamila Krotosz
Info: Pochodzi z Gdańska, a obecnie mieszka w Londynie. Jest studentką kompozycji muzyki filmowej na West London University. Poza tym interesuje się fotografią i sztuką. Talent odkryła w wieku 7 lat, gdy zaczęła uczęszczać do prywatnej szkoły muzycznej (fortepian). W wieku 15 lat wyjechała do Londynu, by dalej się rozwijać. Wygrała kilka konkursów fortepianowych. Na co dzień śpiewa i komponuje muzykę filmową. Gra koncerty z różnymi zespołami w Londynie. Inspiruje się twórczością FKA Twigs, a także Eltonem Johnem i Sylwią Grzeszczak.

Nasz komentarz: Praktycznie od tej pozycji aż do nr.1 wszyscy uczestnicy wypadli w podobnym poziomie, jednak staraliśmy się to jakoś uporządkować 🙂 No cóż, młoda, utalentowana czego chcieć więcej? Jury polubiły Kamilę i nam również się spodobało!
Ocena: ✪✪✪✪✪

3. Uczestnik: Crab Invasion
Info:Zespół został założony w 2009 w Lublinie. Po dwóch latach nieregularnej aktywności na polskiej niezależnej scenie gitarowej, przeszedł rewolucję geograficzno-personalno-estetyczną. Po przeprowadzce do Warszawy zespół tworzą :

Jakub Sikora, pseud. ZaStary, 22 lata, wokal/gitara,

Robert Sikora, pseud. El Cascador, 32 lat -gitara basowa,wokal,

Tomek Skórzyński, pseud. Plażowy Tomi, 23 lata, -perkusja/wokal,

Tomasz Bala, pseud. Hugh, 22 lata; instrumenty klawiszowe i gitara,

Swoją muzykę określają jako fuzję niebanalnego, progresywnego popu z funkiem, jazzem, disco oraz współczesną muzyką taneczną. W grudniu 2013 roku zespół wydał został debiutancki album grupy pt. “Trespass”.

Nasz komentarz: I to jest początek perfecto tego odcinka!! Właśnie Ci panowie są najlepszym obecnym zespołem tej edycji według nas! To ich brzmienie, te starania – widać że to kochają, że się tym cieszą i taką dobrą energię przesłali na publiczność!
Ocena:✪✪✪✪✪✪

2. Uczestnik: Izabela Sobota
Info: Izabela ma 22 lata. Mieszka w Mysłowicach, pochodzi z Krasowy. Uczyła się aktorstwa w policealnej Szkole Aktorskiej ART. PLAY. Śpiewa od dziecka. Jej pierwszą nauczycielką była babcia, która uczyła ją pieśni kościelnych. W gimnazjum Iza jeździła na warsztaty teatralne, gdzie śpiewała w spektaklach i na imprezach. Iza uwielbia piosenkę aktorską i jazz.

Nasz komentarz: To właśnie ta Pani zapadła nam w pamięci, właśnie Izę pamiętaliśmy od początku jej występu 🙂 To co zaprezentowała swoim wokalem jest świetne! Zobaczcie sami 😉
Ocena: ✪✪✪✪✪✪

1. Uczestnik: Mateusz Guzowski
Info: Ma 17 lat i obecnie uczęszcza do liceum. Pochodzi z Pisarzowic. Jego pasją jest język angielski. W przyszłości planuje zdawać na filologię angielską. 3 lata temu wystąpił w konkursie wokalnym w gminnym Domu Kultury i od tamtej pory śpiewa. Nie pobiera żadnych lekcji śpiewu. Występuje na imprezach okolicznościowych w swojej miejscowości. Jest fanem Adele.

Nasz komentarz: Póki co to jedyny osobnik płci męskiej który zdobył szczyt naszego rankingu! Na pewno nie jest to zła decyzja 🙂 Wielki głos i jeszcze większy potencjał, to wyczucie, to … to wszystko jest ponad perfekcyjne!
Ocena: ✪✪✪✪✪✪+

To już wszyscy na dziś 🙂 Tak tylko powiemy że po raz pierwszy ktoś wyszedł ponad próg perfekcyjności dostając +! To właśnie nasze top 5 – a kto urzekł wasze serce? 😀

Legenda :
✪✪✪✪✪✪ – Perfekcjonizm!!
✪✪✪✪✪ – Rewelacja!
✪✪✪✪ – Super!
✪✪✪ – Średnio
✪✪ – Ujdzie
✪ – Bywało lepiej…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.