X Factor Polska 4 – odcinek 5.

Piąty odcinek polskiego talent show “X Factor Polska” został wyemitowany w zeszłą sobotę, a my dziś prezentujemy wam naszą ulubioną piątkę tego odcinka! 🙂

5. Uczestnik: POPRZYTULA
Info: Powstał na przełomie 2008 i 2009 roku z pomysłu i potrzeby twórczej Alicji i Kuby. W obecnym składzie występują od roku. Zespół tworzą: Alicja Kalinowska- 29-letnia wokalistka. Magister pedagogiki, absolwentka wokalistyki jazzowej w AM w Katowicach oraz studentka Studium Wokalno-Aktorskiego przy Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu. Jakub Mitoraj- 30-letni gitarzysta. Z wykształcenia anglista. Grzegorz Posłuszny „Chłopak”- 31-letni gitarzysta basowy. Z zawodu muzyk, z wykształcenia anglista. Łukasz Łabuś „Misiek”- 31-letni perkusista. Na co dzień zajmuje się nauczaniem gry na perkusji. Andrzej Jeżewski „Jeż”- 40-letni pianista. Tworzy muzykę programową, czego efektem jest projekt „Szchofonia”. Na przestrzeni ostatnich 3 lat zespół gromadził materiał na debiutancki album „POBUDZIK”, który ukazał się w maju 2013. Muzyka POPRZYTULA jest trudna do sklasyfikowania, jak mówią sami muzycy: „uczeni w piśmie nazywają to czasem trip hopem, indie rockiem, drum’n’bass’em, popem a nawet folkiem”.

Nasz komentarz: Ostatni odcinek castingowy nie pokazał za dużo, ale było to wyrafinowane i “idzie tego słuchać” więc jest ok 😉
Ocena: ✪✪✪

4. Uczestnik: Anna Hnatowicz
Info:
Ma 23 lata i pochodzi z Włocławka. Pracuje jako sprzedawczyni w sklepie z biżuterią. Jako dziecko trafiła do zespołu Pieśni i Tańca w WCK i jednocześnie pobierała prywatne lekcje śpiewu.W tym czasie wygrała festiwal w Koninie. 3 lata temu wygrała Ogólnopolski Festiwal Poezji Śpiewanej .Uczęszczała do Szkoły Artystycznej, na kierunek edukacja w zakresie sztuki muzycznej. Od 1,5 roku ćwiczy grę na saksofonie. Od 2013 jest wokalistką zespołu rockowego “Arytmia”. Współpracuje również z bydgoskimi raperami, występując z nimi w klubach i na eventach. Co ciekawe, supportowała również Bajm.

Nasz komentarz: Krótko cytując “piękna “dziewczyna z jajami” w repertuarze Jacksona!” – trochę nad wokalem popracować i będzie jeszcze lepiej 😉
Ocena: ✪✪✪

3. Uczestnik: Sebastian Rutkowski
Info: Ma 16 lat i mieszka w Poznaniu. Uczy się w 1 klasie technikum o profilu Organizacja Reklamy. Śpiewa od 10 roku życia. Jego talent zauważyła nauczycielka polskiego, gdy na lekcji śpiewał pastorałki. To ona poleciła mu zapisanie się do chóru szkolnego. Sebastian pobierał także nauki śpiewu u Alfredy Rękowskiej w Jeleniej Górze i emisji głosu u Marzeny Osiewicz w Poznaniu. Obecnie kształci się u Radka Kota we Wrocławskim Laboratorium Śpiewu i Mowy. Bierze udział w licznych konkursach i festiwalach wokalnych zarówno lokalnych jak i ogólnopolskich.

Nasz komentarz: Naprawdę utalentowany chłopak! Wybór piosenki padł na “Get Lucky” – za którym nie przepadam, jednak taka wersja z taką barwą do mnie trafia 🙂
Ocena: ✪✪✪✪

2. Uczestnik: Izabela Płóciennik “Isabel”
Info: Ma 19 lat i mieszka we Wrocławiu. Śpiewa od dziecka i jest samoukiem. W szkole podstawowej chodziła na zajęcia do kółka artystycznego. Brała udział w konkursach wokalnych- lokalnych i ogólnopolskich. Przez 3 lata była wokalistką zespołu weselnego, w który grał jej ojciec.

Nasz komentarz: W ostatniej chwili zmieniliśmy #1 z #2 – Isabel ma wielki potencjał i szansę, jednak nie ma tego zewnętrznego, pewnego ja.
Ocena: ✪✪✪✪

1. Uczestnik: Gracjan Kalandyk
Info: Ma 21 lat i pochodzi z Elbląga. Student filologii angielskiej, obecnie przerwał studia i poświęcił się muzyce. Chce zdawać na kierunek związany z muzyką. Śpiewa od podstawówki. Jest samoukiem. W gimnazjum i technikum grał w zespołach rockowych. Jako męski wokal jest zapraszany na koncerty i konkursy zespołu działającego przy SM I stopnia. Jest wielkim fanem Ewy Farny, w której się podkochiwał w gimnazjum.

Nasz komentarz: Chłopak który nas po prostu powalił! Ta jego energia sceniczna, to przejęcie w głosie – bezcenne! 😀
Ocena: ✪✪✪✪✪✪

Tak więc prezentuje się nasza najlepsza piątka ostatniego odcinka 🙂 A kto jest waszym faworytem? ;D

Legenda :
✪✪✪✪✪✪ – Perfekcjonizm!!
✪✪✪✪✪ – Rewelacja!
✪✪✪✪ – Super!
✪✪✪ – Średnio
✪✪ – Ujdzie
✪ – Bywało lepiej…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.