X Factor Polska – odcinek 1

Pierwszy odcinek czwartego sezonu “X Factor Polska” już za nami! I muszę przyznać, że osobiście jestem pod wielkim wrażeniem – ponieważ w porównaniu z poprzednimi edycjami (które obejrzałem w całości) poziom jest naprawdę wysoki – na pewno wyższy niż w poprzednich trzech edycjach i widać to już w pierwszym odcinku z castingów! Zmieniło się aż tyle, że do gry weszły zespoły oraz Ewa Farna! Zobaczcie pięciu najlepszych uczestników wieczoru czyli to co nam się spodobało!

5. Uczestnik : Magdalena i Beniamin
Info : Magdalena ma 40 lat, a jej syn Beniamin 17. Mieszkają w Kwidzyniu. Magdalena pracuje w przedszkolu jako nauczycielka rytmiki, natomiast Beniamin uczy się w LO. W duecie śpiewają od niedawna, do tej pory głównie w domu. Magda skończyła Szkołę Muzyczną I stopnia w klasie skrzypiec, a Beniamin w klasie gitary.

Nasz komentarz : Jak to pięknie ujeła Tatiana – “wszystko stanęło dęba”. Muzycznie wypadli dobrze – i tak jak wspomniała Ewa Farna, to cudowne że przyszedł na casting z mamą, ponieważ większość młodzieży obecnie po prostu wstydzi się pokazywać publicznie z rodzicami.
Ocena : ✪✪✪✪

4. Uczestnik : Trzynasta w Samo Południe
Info : Zespół Trzynasta w Samo Południe istnieje od 2009 roku, a w jego skład wchodzą: „Pocheć”- wokal, gitara, „Młody” – gitara, „Krootky”- harmonijka , „Katz”- bas , „Bandaż”- perkusja. Panowie poznali się w trakcie nauki w VII Liceum Ogólnokształcącym we Wrocławiu. Swoją dzałalność zaczęli od wspólnego „jammowania” w szkolnym radiowęźle. Na swoim koncie mają dwie EP-ki. Aktualnie pracują nad debiutancką płytą.

Nasz komentarz : Zespół który ja osobiście znam od dłuższego czasu niż X Factor – ale to właśnie “to” pozwoliło im pokazać to co potrafią na szerszą skalę i wyszli extra! Zespół jest na scenie od kilku lat – jednak taki program to szansa na coś … poważniejszego 😉
Ocena : ✪✪✪✪

3. Uczestnik : Agata Dziarmagowska
Info : Agata ma 16 lat i uczy się w pierwszej klasie Liceum Ogólnokształcącego. W wieku 15 lat spełniła swoje marzenie i została półfinalistką V edycji programu ‘’Mam Talent!’’. Nagrane przez nią covery kawałków hip-hop’owych możemy zobaczyć na jej kanale na na YouTube.

Nasz komentarz : Agata wydaje się (i jest!) młodą i utalentowaną wokalistką. Wykonała popularny utwór Bruna Marsa – i jej rapowanie jest jak najbardziej cool! Jak sama przyznała wychowała się na muzyce R&B (Beyonce oraz Rihanna) – a jako ciekawostkę podamy że Kuba Wojewódzki zapytał czy wykona utwór Beyonce – i jeżeli okazałoby sie że tak, to poprosił o opuszczenie sceny!
Ocena : ✪✪✪✪

2. Uczestnik : Zespół 69
Info : Pięcioosobowy zespół z Częstochowy, którego założycielem jest Paweł Zieliński. Razem z nim grupę tworzą: Łukasz Kwarciak, Jacek Woszczyna, Bartosz Żyngiel oraz Grzegorz Rurański.
Grają muzykę rockową. Od początku swojego istnienia zdobywają pierwsze miejsca na przeglądach i festiwalach. Ostatnio zajęli I miejsce na festiwalu im. Pawła Bergera w Kaliszu.

Nasz komentarz : Najlepszy zespół tego odcinka! Grupa 69 wykonała tak dokładnie i perfekcyjnie utwór – że jak powiedziała Tatiana podnieciła się bez dotykowo! Występ, wokal i całość na wysokim poziomie!
Ocena : ✪✪✪✪✪

1. Uczestnik : Marta Bijan
Info : Marta ma 17 lat i pochodzi z Sosnowca. Jest uczennicą L.O. Jej przygoda ze śpiewaniem zaczęła się już w przedszkolu, kiedy to jako czterolatka występowała w konkursach wokalnych. Następnie śpiewała w szkolnym zespole Mini-Babki oraz regularnie uczęszczała na zajęcia z nauki gry na pianinie. Jej autorskie utwory publikowane na YouTube cieszą się ogromną popularnością.

Nasz komentarz : Na wejściu Marta wydawała się być skromną, wstydliwą nastolatką – co zobaczyli jurorzy – jednak to co zrobiła na scenie spodobało nam się i to w wieelkim stopniu – tak jak Ewie Farnie 😉
Ocena : ✪✪✪✪✪✪

To są oczywiście nasze typy – były trudności co do top 5 – ale jak widać się udało 🙂 A jak wygląda wasze Top5 z dzisiejszego odcinka?

Legenda :
✪✪✪✪✪✪ – Perfekcjonizm!!
✪✪✪✪✪ – Rewelacja!
✪✪✪✪ – Super!
✪✪✪ – Średnio
✪✪ – Ujdzie
✪ – Bywało lepiej…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.