„Beautiful Ghosts” – nowa piosenka Taylor Swift z filmu „Koty”

Wczoraj do serwisów cyfrowych trafił „Beautiful Ghosts” – utwór Taylor Swift promujący filmową wersję musicalu „Koty”. Polska premiera dzieła zaplanowana jest na 3 stycznia 2020 (UIP). Za skomponowanie utworu odpowiada legendarny Andrew Lloyd Webber.

Reżyserii filmowych „Kotów” podjął się laureat Oscara Tom Hooper („Nędznicy”, „Jak zostać królem”). W rolach głównych, poza Swift, zobaczymy takie gwiazdy jak James Corden, Judi Dench, Jason Derulo, Idris Elba, Jennifer Hudson, Ian McKellen, Rebel Wilson oraz tancerka Royal Ballet Francesca Hayward.
„Beautiful Ghosts” w filmie pojawi się dwa razy: w wersji śpiewanej przez Hayward, która wciela się w rolę Victorii oraz w napisach końcowych w wykonaniu Taylor Swift. Do utworu nagrano oficjalne lyric video, które można zobaczyć tutaj:

 

„Koty” to jeden z najdłużej prezentowanych musicali na West End i Broadwayu. Na ścieżce dźwiękowej znajduje się wiele kultowych utworów, m.in. „Memory”. Lloyd Webber i Swift byli podekscytowani, że mogli zaproponować nowy utwór do filmu. Kompozytor po przeczytaniu scenariusza stwierdził, że postać Victorii zasługuje na dodatkową piosenkę. Tom Hooper, reżyser filmu, dodaje: – Nie mogłem się nadziwić, jak piękny tekst stworzyła Taylor. To trochę tak, jakby ktoś wszedł do filmu, który właśnie robiłem i powiedział mi, jak lepiej zrozumieć to, co robimy na planie. Niesamowite przeżycie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.