Po wielu latach obecności na scenie The Cassino prezentują swoją debiutancką płytę! Album „Części” zaskakuje pełnymi emocji tekstami oraz charakterystycznym dla zespołu świeżym brzmieniem. Wydawnictwo ukazało się nakładem FONOBO Label i jest już dostępne we wszystkich serwisach streamingowych i na YouTube.

Długo wyczekiwane debiutanckie wydawnictwo grupy The Cassino w piątek ujrzało światło dzienne! Album „Części” to doskonała mieszanka bluesa i funku zainspirowana wyspiarskim indie rockiem. Świeże brzmienia dopełniają pełne emocji teksty, przez które przemawia prawda i szczerość. Hubert Wiśniewski – lider The Cassino, opisuje płytę słowami: Album „Części” to efekt długiej drogi jaką przeszliśmy jako zespół, ale też jako jednostki. Od naszych początków w opuszczonym kasynie, do momentu, w którym w ręce słuchaczy oddajemy nasz pierwszy krążek długogrający.

Na albumie „Części” znalazło się 12 utworów, za których warstwę tekstową odpowiada Hubert Wiśniewski. W tworzeniu muzyki towarzyszyli mu pozostali członkowie The Cassino, czyli Piotr Dawidek oraz Michał Badecki.

TRACKLISTA:
1. Delta
2. Ogród
3. Lek
4. Twój głos
5. Mur
6. Części
7. Siedem
8. Powietrze
9. Winda/Wyspa
10. Spalona ziemia
11. Słowa
12. Brzeg

Album „Części” ukazał się nakładem wytwórni FONOBO Label i promują go trzy single – wydany w czerwcu 2021 roku utwór „Delta”, dostępny od sierpnia kawałek „Twój Głos” oraz numer „Spalona Ziemia”, którego premiera odbyła się zaledwie tydzień temu. Wszystkie single oraz pozostałe piosenki, które znalazły się na płycie od dziś dostępne są we wszystkich serwisach cyfrowych oraz na kanale YouTube wydawcy. Każdemu utworowi towarzyszą wizualizacje.

Album promują koncerty, które odbędą się w największych polskich miastach. Na ten moment ogłoszone zostały koncerty w Warszawie i Gdańsku.
GDAŃSK – 28.10.2021 – WYDZIAŁ REMONTOWY

BIO
Zespół The Cassino tworzą Hubert Wiśniewski (wokal,gitara), Piotr Dawidek (perkusja) oraz Michał Badecki (bas). Grupa powstała w 2013 roku w Braniewie i nazwę wzięła od starego, wojskowego kasyna, w którym odbywała swoje pierwsze próby. The Cassino tworzą własną muzykę i nie boją się eksperymentować. Łączą rockowe brzmienie z bluesem i funkiem, a w ich kawałkach da się wyczuć inspiracje wyspiarskim indie rockiem. Mimo to ich utwory zachowują indywidualny charakter. Stawiają na emocje i szczerość.
W 2018 roku The Cassino wzięli udział w konkursie Start NaGranie i wystąpili na scenie Studia Muzycznego Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. W 2019 r. zaznaczyli swoją obecność na trasie Męskiego Grania.
Jak dotąd wydali trzy EP-ki. Ostatnia z nich, czyli „Glass and Styrofoam”, ukazała się we wrześniu 2020 r. dzięki wytwórni FONOBO Label, z którą zespół związał się po wydaniu minialbumów „The Cassino” i „Zima”.

fot. materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Podekscytowany
0
Szczęśliwy
0
Kocham
0
Nie wiem
0
Raczej słabo
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Więcej w:Albumy