Enej nie zwalnia tempa i prezentuje kolejny utwór utrzymany w klimacie ludowej tradycji rodem z Lubelszczyzny! Kawałkowi towarzyszy także wyjątkowy teledysk, który razem z kawałkiem tworzy zapowiedź niecodziennego projektu, jaki przygotował dla fanów zespół!

Nowy materiał to Kare Konie, które muzycy nagrali wspólnie z Zazulą. Jak sam tytuł wskazuje, będzie to bezpośrednie odwołanie do polskiego folkloru, do którego ENEJ tak często sięga. Do utworu dodano jednak energię chłopaków, świeże spojrzenie oraz niezwykłą, liryczną i wszechsłowiańską duszę.

Dzięki temu powstał niesamowity spektakl muzyczny, od którego dalej można oczekiwać charakterystycznego brzmienia sekcji dętej i akordeonu znanych z innych kawałków ENEJA. Kare Konie z pewnością przypadną do gustu wielbicielom muzyki ludowej, ale również każda osoba wrażliwa na otaczające ją piękno bez wątpienia da się porwać lirycznemu obrazowi stworzonemu przez zespół.

Nawiązana współpraca zwiastuje także nadejście całej płyty, która powstała jako wyjątkowy i niecodzienny projekt. Krążek A skiela Wy? w całości nawiązywać będzie do polskiego folkloru, gdyż zarówno melodia, jak i teksty zostały zaczerpnięte z tradycji ludowej ziem Lubelszczyzny! Śledźcie więc kolejne poczynania zespołu, by dowiedzieć się więcej, a tymczasem wczujcie się w rytm Karych Koni!

 

fot. materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Podekscytowany
0
Szczęśliwy
0
Kocham
0
Nie wiem
0
Raczej słabo
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Więcej w:Dance