Wokalista, songwriter, multiinstrumentalista i producent – James Blake – powraca z drugim singlem zatytułowanym „Loading”.
To kolejny artystyczny krok naprzód w jego dyskografii. Premiera szóstego albumu „Playing Robots Into Heaven” zaplanowana jest na 8 września.
Blake zapowiedział nadchodzący album w czerwcu, kiedy to wydał pierwszy singiel „Big Hammer” (z samplem The Ragga Twins) oraz towarzyszący mu teledysk w reżyserii Oscara Hudsona.
„Playing Robots Into Heaven” to następca „Friends That Break Your Heart” – najwyżej notowanego dotąd albumu Jamesa w Wielkiej Brytanii – i powrót do elektronicznych korzeni Jamesa. To także ukłon w stronę jego ostatniego dzieła, serii eventów CMYK x Ronda INTL, które w ubiegłym roku wyprzedały się w ciągu kilku minut. Wśród gości Jamesa znaleźli się m.in. The Ragga Twns, Steve Lacy, Channel Tres i HAii.
Aby uczcić wydanie „Playing Robots Into Heaven”, 18 września James wyruszy w międzynarodową trasę koncertową. Pełna lista koncertów znajduje się na stronie artysty.
1. Asking To Break
2. Loading
3. Tell Me
4. Fall Back
5. He’s Been Wonderful
6. Big Hammer
7. I Want You To Know
8. Night Sky
9. Fire The Editor
10. If You Can Hear Me
11. Playing Robots Into Heaven
Nagrodzony Grammy James Blake to wokalista, songwriter, multiinstrumentalista i producent, który odpowiada za jedne z najważniejszych albumów XXI wieku. Pracował m.in. z Frankiem Oceanem, Jay-Z, Beyonce, Stevie’em Wonderem, Kid Cudim i Travisem Scottem. Współpraca z Jayem Rockiem, Kendrickiem Lamarem i Future nad kawałkiem do „Czarnej Pantery” przyniosła mu pierwszą nagrodę Grammy w kategorii Najlepszy występ rapowy.
James przedstawił się jako solista na albumie „James Blake” w 2011 roku. Pitchwork przyznał płycie rzadką ocenę 9/10 i umieścił ją na liście 100 najlepszych albumów dotychczasowej dekady (2010-2014). Na wydany w 2013 „Overgrown” James zaprosił m.in. Briana Eno i RZA. Za ten krążek otrzymał Mercury Prize i zapewnił sobie nominację do Grammy w kategorii Najlepszy nowy artysta. Jego następca, „The Colour in Anything”, ukazał się w 2016 roku. Wydany w 2019 „Assume Form” trafił na 21. miejsce Billboard 200, zdobył nominację do Grammy za Najlepszy album alternatywny i znalazł się na wielu listach najlepszych albumów 2019, w tym w „TIME”, „Harper’s Bazaar”, Stereogum, Consequence of Sound, Billboard, DJ Booth czy „Esquire”.
Podczas pandemii Blake często łączył się z fanami przez Instagrama, gdzie dawał wirtualne występy na żywo. Wydał też dwie docenione przez krytyków EP-ki „Before” i „Covers”. W październiku 2021 wydał piąty album „Friends That Break Your Heart”. Ostatnio pojawił się na soundtracku Metro Boomin do „Spider-Mana” w piosenkach „Hummingbird” i „Nonviolent Communication” (feat. A$AP Rocky & 21 Savage), a obecnie szykuje się do wydania szóstego albumu studyjnego.
fot. materiały prasowe