Louane dla imperioZ.pl: "Pewnego dnia moja mama obudziła mnie i powiedziała: dziś nie ma szkoły, jedziemy do Paryża wziąć udział w programie The Voice. Wszystko działo się naprawdę szybko…."

Nowe odkrycie Francuskiej sceny muzycznej! Powiew świeżości na rynku muzycznym! Niesamowity głos, młodość, żarliwość, niewinność, naturalne piękno! Jej piosenki są pełne emocji i szczerości. Teksty poruszają jej osobiste przeżycia, opowiadają o niej samej, jej sekretnych uczuciach, obawach czy zmartwieniach. Panie i Panowie specjalnie dla imperioZ.pl niesamowita Louane!

Kiedy zaczęłaś przygodę z muzyką i czy jest ona powiązana z Twoim życiem?

Tak, muzyka jest moim życiem, odkąd pamiętam. Śpiewałam z moim ojcem oraz siostrami. Słuchaliśmy muzyki przez cały dzień. Dzięki mojej mamie nauczyłam się grać na pianinie i gitarze w wieku 5 czy 6 lat. Moim cichym, a zarazem szalonym marzeniem było zostać piosenkarką.

W swoim życiu zrobiłaś już naprawdę dużo, przyjrzyjmy się teraz twojej roli w filmie La Famille Bélier, gdzie zagrałaś główną bohaterkę. Jak wspominasz tą przygodę oraz czy było to trudne? Jakie uczucia Ci towarzyszyły podczas kręcenia, planujesz już kolejne udziały w produkcjach filmowych?

Mam nadzieję, że tak. Rozmawiam z wieloma ludźmi, ale póki co nic nie zostało jeszcze potwierdzone. Nie chce się zagalopować za daleko. Chcę wziąć udział w przedsięwzięciu, gdzie poczuję tą samą magię i chemie, którą poczułam przy kręceniu LA FAMILLE BELIER. Nie mówię, że kręcenie tych zdjęć było ciężkie. Oczywiście, mam dużo nowych rzeczy do nauczenia. ale miałam koło siebie Eryka – reżysera, który był wobec mnie naprawdę w porządku. Nauczyłam się wiele, zrobiłam wiele, ale właściwie nigdy nie czułam, że wykonuje ciężką pracę, to była raczej ekscytująca zabawa.

Za rolę w filmie La Famille Bélier odebrałaś dwie nagrody dla najlepiej zapowiadającej się aktorki. Jakie to uczucie?

Muszę wyznać, że to wszystko co się dzieje jest dla mnie jak sen. To było takie nieoczekiwane. Wzięłam udział w tym filmie przez przypadek, a później otrzymałam tą nagrodę. To jest właśnie jak sen, ale jednocześnie jest to wielka odpowiedzialność i myślę, że chciałabym grać w przyszłości. Jestem bardzo dumna i wdzięczna Francuskiej Akademii, że przyznali mi tą niesamowitą odznakę.

Każdy z nas ma swoją ulubioną muzykę, czy uznaje ikonę danej subkultury. Ty jako piosenkarka na pewno masz idola, kto nim jest?

Tak naprawdę nie mam swojej ikony w muzyce. Nigdy nie miałam plakatów na ścianie czy czegoś takiego. Może dlatego, że mam pięcioro rodzeństwa i my wszyscy słuchaliśmy różnej muzyki, od klasyki poprzez hard rocka po reggae. Zawsze wiedziałam, że jest wielu dobrych artystów, których warto słuchać. Nadal tak jest. Obecnie słucham dużo NEKFEU – francuskiego rapera lub Taylor Swift, która zawsze pisze świetne piosenki. Moje szalone i nierealnym marzeniem jest zaśpiewać w duecie z Eltonem Johnem lub Stevem Wonderem. Kocham ich!

Cofnijmy się teraz do czasów “The Voice”. Jak wspominasz udział w tym programie? Czy był to Twój artystyczny przełom? Czy traktowałaś to poważnie, czy raczej jako przygodę?

Pewnego dnia moja mama obudziła mnie i powiedziała: dziś nie ma szkoły, jedziemy do Paryża wziąć udział w programie The Voice. Wszystko działo się naprawdę szybko tego jednego dnia. To jest nieprawdopodobne wspomnienie. Podczas mojego występu czterech sędziów odwróciło się i tak doszłam do półfinału, dzięki czemu zagrałam później w filmie. Dzięki The Voice moje marzenie spełniło się już kilka miesięcy później, uważam że to właśnie magia telewizji. Bardzo lubię rozwijać się w muzyce oraz kinie i nie mogę doczekać się nowych produkcji oraz trasy koncertowej. Myślę, że to też będzie szalone.

Twój debiutancki album jest bardzo różnorodny i odniósł wielki sukces. Twoje piosenki są uwielbiane przez młodzież, również poza granicami Francji. Jak wspominasz nagrania w studio podczas pracy nad albumem? Która piosenka jest Ci najbliższa i dlaczego?

Nie wiem czy tylko przez młodzież. W piosenkach opowiadam o moim życiu, więc starsi też znajdą coś dla siebie. Ja jestem związana z każdą piosenką, ponieważ są one dla mnie bardzo osobiste, nawet te, których nie pisałam sama. Są one moją prawdą i o moim życiu. Nie mogę powiedzieć, która z nich jest mi najbliższa.

Jakie są Twoje najbliższe plany? Planujesz się skupić bardziej na muzyce czy aktorstwie, a może wciąż będziesz próbowała połączyć swoje dwa artystyczne światy?

Tak, chciałabym nadal działaś w obu tych dziedzinach, jednak najbliższe miesiące spędzę w trasie koncertowej po całej Francji i mam nadzieję, że pewnego dnia przyjadę również do Polski. Może nie wiecie, ale Wasz kraj jest mi bardzo bliski. Część rodziny mojego ojca pochodzi właśnie z Polski. Miło by było przyjeżdżać tu częściej.

Na koniec powiedz nam kiedy możemy się Ciebie spodziewać w Polsce? Czekamy na Ciebie i wiedz, że Twoja muzyka jest tutaj również pożądana.

Dziękuję, ja również bardzo chcę przyjechać do Was. Zobaczymy jak zostanie odebrany mój film oraz album. Trzymajmy kciuki. Dziękuje za zaproszenie, to jest świetne uczucie, kiedy czuje się zainteresowanie ludzi na całym świecie. To też magia i nie można zrozumieć dlaczego tak się dzieje. To jest magia, która teraz mnie otacza.

English version

When did start your adventure with music? And it’s associated with your life?

Yes Music is my life. As long as I can remember I was singing with my father and sisters. We listened to a lot of music all day long. And my mum made me learnt piano and guitar when I was 5 or 6.
And my secret crazy dream has always been to be a singer. More than an actress. It came in my life really by chance.

In your life you have done a lot, let’s look at the role of the main character in the movie “La Famille Bélier”. How do you remember this adventure on the movie? It was hard for you to play the role of the protagonist and how you felt about it ? You will be present in some others production ?

I hope I will. I m talking to many people but nothing is confirmed yet. I don’t want to go too fast. I wan’t to find the same magic and alchimy that I felt during the shooting of La FAMILLE BELIER. Nothing was really had on this shooting. Yes there was a lot to learn but there was a lot of help and Eric, the director, was so cool with me. i learnt a lot, i may have done a lot but I never really had the impression it was hard. It was all excitement and fun.

For your role in the film ” La Famille Bélier ” you won two awards for Most Promising Actress, which make your great success, how does it feel?

I must confess it s all a dream. It was so unexpected. I did this movie, by chance and then i received this award. It s a dream and at the same time a lot of responsibility and a bit of pressure for the next movies. But I m very proud and thankfull to the french academy for this amazing sign the sent me.

Everyone of us has his favourite music, icon or part of the fandom – you as a singer for sure you have an idol, who is it. Would you like to share a duo with this artist and how you imagine it will be?

I do not have a real icon. I never had posters of whatever in my room. Maybe cause i have 5 brother and sisters and they all listened a different kind of music. From classic to hard rock or reggae.. 🙂 So maybe that s why i always knew there were so much good artists to listen to. And I m still doing that. At the moment I know i m listening a lot to NEKFEU a french rapper or Taylor Swift who write always so good songs ! A duet in my crazy unrealistic dreams would be with Elton John or Steve Wonder. Love them.

Let’s go back to the days of “The Voice,” how you remember participating in this program? It was your artistic climax, do you think that was rather more than adventure?

My mum woke me up one day saying: « no school today we are going to Paris for The Voice… All went so fast from that day.. It s a great unbelievable souvenir. I performed and 4 coaches turned around… playing till semi final.. running to the do the movie… A dream came true with The Voice in a few months only. That s magic of TV I guess. But my A&R climax (if i understand what you mean) is the future I hope. i like doing music and cinema so much that i hope i will have a bit more to come. And I ll start a tour in a couple of months. I guess it will be something crazy too.

On your debut album there is a lot of variety, which refer huge success and the songs are desired by the students, not only in France, how was your experience with recording the album? Which of the songs is closest to you and why?

I don’t kknow if it s only by student. I guess i m talking about my life so people around 17/1! y. o. can find themselves . I wrote about my life and feel close from every song. They are all very personal. Even the one I didn’t write. It s my truth and my life in this songs. Wouldn’t be able to choose one from another.

What are your immediate plans? Are you planning to focus more on acting and music, and maybe you’ll still want to combine (mix between) these two artistic worlds?

Yes yes I d like to continue with both activities. But my next months will be on tour all over France. and I hope – may be one day- i ll come and perform here. You don’t know but Poland is a very special country to me. Part of my father’s family come from Poland. That would be very nice to me to come often here.

At the end only tell us whether you are planning a visit to Poland? We are waiting for you and you need to know that your music goes also for us!

Thank you ! I d love that so much too! let s see the reactions on the movie and the album. and gets cross fingers !! thank you so much for the invitation ! that s something very crazy and cool you know to feel interest from people around the world. That s magic too. You don’t really understand why. I guess it s the magic around my life at the moment 🙂

Thank You Very Much!

Na koniec chcemy podziękować samej wokalistce za zainteresowanie, jej wytwórni oraz Grzegorzowi Ćwiertnia za pomoc w tłumaczeniu na język Polski 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.