Rok po wydaniu pokrytego złotem albumu „Sinatra with Matt Dusk„, artysta powraca z jego kontynuacją – „Sinatra with Matt Dusk Vol. 2„, ponownie zapraszając do współpracy znakomitych polskich wykonawców, by wspólnie przywołać muzyczną historię Mistrza – Franka Sinatry. Okazji do posłuchania utworów z obu płyt będzie wiele, ponieważ wiosną 2022 r. artysta ruszy w trasę, podczas której zagra aż 9 koncertów w wybranych miastach w całej Polsce!
Tworząc kolejny album poświęcony Sinatrze, Dusk chciał zrobić coś wyjątkowego: „Piosenki z Great American Songbook były już wykonywane przez wielu artystów i muzyków. Chciałem zaprosić do tego projektu artystów z wrażliwością podobną do mojej, którzy pomogliby mi rozpowszechnić te klasyki w XXI wieku.” I tak też zrobił.
Do współpracy przy nowej płycie Dusk po raz kolejny zaprosił Kubę Badacha, (z którym nagrał „Learnin’ The Blues” na poprzedni album), jednak tym razem nie do duetu, a do tria, do którego dołącza Andrzej Piaseczny, w otwierającym album utworze „That’s Life/ Żyć tak”.
Dołącza też Natalia Kukulska, która nie tylko zaśpiewała w pierwszym singlu promującym album „One Note Samba/ Samba na jedną nutę”, napisała też słowa do polskiej wersji utworu wykonywanego przez wyżej wymienione trio, jak również wspomogła gentlemanów swoimi chórkami. Zaproszenie do powrotu w czasy elegancji i zmysłowości, kiedy to nieprzerwalnie rządziła muzyka jazzowa, przyjęła również ikona muzyki i nietuzinkowa osobowość, Artystka, nazywana pierwszą damą polskiego jazzu – Ewa Bem. Wspólnie z Mattem wykonują standard „Fly Me To The Moon” w akustycznej aranżacji, będący wspaniałym zakończeniem albumu.
Matt Dusk od lat czaruje jazzowo-swingującymi hitami, a publiczność koncertowa uwielbia go za atmosferę, jaką wprowadza podczas spotkań na żywo. Pochodzący z Kanady doświadczony wokalista, muzyk i kompozytor to twórca oryginalnych projektów z pogranicza jazzu, swingu i popu. Artysta sprzedał ponad milion albumów na całym świecie, ma na swoim koncie cztery złote i sześć platynowych albumów, a także liczne nagrody i nominacje.
Daty koncertów:
7.03.2022 – WARSZAWA / Teatr Muzyczny ROMA
12.03.2022 – ŁÓDŹ / Klub Wytwórnia
13.03.2022 – OLSZTYN / Filharmonia Warmińsko-Mazurska im. Feliksa Nowowiejskiego
14.03.2022 – KATOWICE / NOSPR
15.03.2022 – WROCŁAW / Narodowe Forum Muzyki im. Witolda Lutosławskiego
16.03.2022 – GDAŃSK / Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina
20.03.2022 – POZNAŃ / Sala Ziemi Poznań Congress Center
21.03.2022 – KRAKÓW / ICE Kraków Congress Centre
22.03.2022 – SZCZECIN / Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie
fot. materiały prasowe