AlbumyNewsyOdsłuchPOPPremieraŚWIAT

MIKA wydał pierwszy w karierze francuskojęzyczny album [ODSŁUCH!]

Intro

Contents

„Que ta tête fleurisse toujours” jest już dostępne.

Urodzony w Bejrucie artysta spędził kilka ostatnich miesięcy na pisaniu i produkowaniu albumu, poświęcając dużo czasu na współprace z młodymi reprezentantami francuskiej sceny. To uwalniające doświadczenie przyniosło niesamowity efekt.

W wieku 40 lat MIKA podjął ryzyko rozpoczęcia niejako od nowa, decydując, że jego szósty album będzie pierwszym w pełni francuskojęzycznym wydawnictwem. Dorastający m.in. w Paryżu muzyk nadał językowi francuskiemu uniwersalny wymiar. Dla artysty stał się on kluczem do opowiedzenia o swojej intymności, pozwolił mu także zmienić stosunek do melodii. MIKA bez zahamowani stawia czoła swoim lękom, prezentując je w pełnym świetle. Miłość, seks, starzenie się, śmierć – artysta śpiewa o tym wszystkim, tańcząc przy tym ku własnemu zdumieniu. Na nowej płycie wracają emocjonalne fajerwerki jego barwnej muzyki pop, połączonej ze zmysłową, a jednocześnie humanistyczną poezją. Udana mieszanka muzyki pop z lat 80. i 90. oraz francuskiego chanson doskonale koresponduje ze szczerymi tekstami, które skłaniają słuchacza do drobnej autorefleksji.

– To prezent urodzinowy. Głowa w pełnym rozkwicie kreatywności, która wyraża swoje dziedzictwo podpisem: „Niech twoja głowa zawsze kwitnie” – mówi MIKA.

Co o tym sądzisz?

Podekscytowany
0
Szczęśliwy
5
Kocham
2
Nie wiem
0
Raczej słabo
0

Sprawdź także

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Więcej w:Albumy