CiekawostkiGenereNewsyPolskaPOPPremieraTeledyskiTop NewsWystępy

Największe polskie przeboje sprzed lat w interpretacji Mateusza Mijala!

W ramach projektu Z archiwum polskiej muzyki rozrywkowej Mateusz Mijal wykonuje covery największych polskich przebojów sprzed lat. Pojawiają się tu utwory m.in. Zbigniewa Wodeckiego, Marka Grechuty czy Ireny Santor. 

„Z archiwum polskiej muzyki rozrywkowej” to wyjątkowy projekt dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”. 10 znanych polskich piosenek, które weszły do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej w nowych, współczesnych aranżacjach. (źr. mateuszmijal.pl)

Śpiewać takie piosenki to rzeczywiście ogromne wyzwanie, ale zobaczcie jak świetnie zinterpretował i wykonał je Mateusz Mijal!

(…) Andrzej Zaucha. Człowiek, który był muzycznym samoukiem swoim poziomem wrażliwości artystycznej w szarych czasach onieśmielił nawet wytrawnych muzyków i realizatorów nagrania. (źr. Mateusz Mijal)

 

Interpretacja utworu „Zacznij od Bacha” z repertuaru legendarnego Zbigniewa Wodeckiego otwiera projekt „Z archiwum polskiej muzyki rozrywkowej”. (źr. Mateusz Mijal)

 

Utwór „To co dał nam świat” powstał w 1979 roku, blisko rok przed katastrofą lotniczą w której zginęła Anna Jantar. Początkowo, chociaż pojawiał się w radiu nie stał się przebojem. Dopiero lawina zdarzeń o których często wspominał Krzysztof Krawczyk sprawiła, że przejmujące słowa piosenki skojarzono z przedwczesnym odejściem Anny Jantar. (…) Dzisiaj składam hołd Annie Jantar śpiewając piosenkę Krzysztofa Krawczyka (…). (źr. Mateusz Mijal)

 

Marek Grechuta bardzo lekko stąpał po dźwiękach, celując zawsze w te właściwe. Słuchajcie, czuję ogromny stres. Zmierzyć się z takim repertuarem i legendą Artysty z Piwnicy Pod Baranami to wielkie wyzwanie. (źr. Mateusz Mijal)

 

Odfrunęły, odleciały, już nie ma ich. Lato zmieniło się w jesień. Ale Romuald Lipko i Maciej Dutkiewicz stworzyli cudowny utwór, dzięki któremu możemy przywołać wakacyjne wspomnienia. (źr. Mateusz Mijal)

 

 

To było zderzenie ze skałą. Taką naprawdę twardą, na której opiera się kawał polskiej muzyki. Wirtuozeria głosu Czesława Niemena była dla mnie nie lada wyzwaniem. (…) (źr. Mateusz Mijal)

 

Irena Santor to klasa polskiego, kobiecego wokalu. Tak ciepły, otulający głos zdarza się raz na sto lat, powiedzmy to szczerze. (…) (źr. Mateusz Mijal)

 

Zachęcamy do śledzenia strony mateuszmijal.pl, gdzie znajdziecie nie tylko nowe covery, ale i… aa zobaczcie sami 😉 

 

Zdjęcie główne: screen Mateusz Mijal

 

Co o tym sądzisz?

Podekscytowany
0
Szczęśliwy
0
Kocham
1
Nie wiem
0
Raczej słabo
0

Sprawdź także

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Więcej w:Ciekawostki