Zapraszamy do przeczytania naszego wywiadu z zespołem Horyzont. Grupa pochodzi z Nysy i niedawno wydała swój drugi album zatytułowany – ,,W świetle miast”!

Jesteście ciekaw, kto ich inspiruje, jakie mają plany na przyszłość oraz jakie emocje przekazują na nowym krążku?  Wszystkie odpowiedzi na te pytania i wiele innych znajdziecie w naszym wywiadzie!

Zapraszamy do lektury.

Horyzont | fot. horyzontmusic.com

Bardzo dziękujemy, że zgodziliście się na wywiad. Może zacznijmy od początku. Wiemy, że ogólnie pochodzicie z Nysy. Czy możecie opowiedzieć coś o sobie, jak się poznaliście i co was nakłoniło do stworzenia zespołu?

HoryzontPoczątki zespołu sięgają roku 2009. Wtedy po raz pierwszy spotkaliśmy się na próbie, jeszcze nie mając żadnej nazwy i koncepcji na kierunek muzyczny. Potrzebowaliśmy czasu na poznanie swoich gustów muzycznych. Nasze doświadczenia w branży muzycznej, skłoniły nas do stworzenia własnego, niezależnego projektu muzycznego.  Cała współpraca, która rozpoczęła się od kilku niewinnych prób oparta jest na przyjaźni, którą dodatkowo cementuje chęć wspólnego rozwijania swojej pasji, potrzeba rozwoju i tworzenia.

Dlaczego postanowiliście nazwać swój zespół „Horyzont”? Nazwa ma jakieś głębsze znaczenie?

HoryzontHoryzont, kojarzy się nam z czymś nie do końca poznanym, tajemniczym, lubimy zaskakiwać dlatego też nasz materiał z płyty na płytę jest inny, zmienia się brzmienie, teksty, przekaz jaki staramy się umieścić w naszych utworach. Ta nazwa odzwierciedla to co jeszcze przed nami, to wszystko co wspólnie zamierzamy odkryć.

Gatunek muzyczny w którym prowadzicie swoją twórczość to rock. To znaczy, że inspirujecie się konkretnymi zespołami? Zdradzicie nam od kogo czerpiecie inspirację na tworzenie muzyki?

Horyzont: Muzyka, którą tworzymy, przede wszystkim odzwierciedla nasze doświadczenia, emocje i przeżycia. Nie chcemy się wiązać na stałe z jakimś konkretnym gatunkiem muzycznym, gdyż nie chcemy być szufladkowani. To co nasi fani mogą słuchać to nasze doświadczenia, przeżycia. Nie ukrywamy że często w naszej twórczości inspirujemy się między innymi takimi zespołami jak: Nothing But Thieves, I Am Giant, Incubus, Foo Fighters, Kings Of Leon, bo kto nie ma dziś swoich idoli.

Wasza debiutancka płyta ,,Pochłania Mnie” wydana w 2013 roku to spokojniejsze, rockowe  dźwięki. Czy przerwa pomiędzy debiutem a drugim wydawnictwem dała wam jakieś emocjonalne doświadczenia, które przekazaliście na drugim krążku?

HoryzontTe kilka lat od wydania ostatniej płyty dały nam możliwość rozwoju. Taka swoista ewolucja całego zespołu i każdego z nas jako muzyka musi odzwierciedlać się w naszej twórczości. Delikatnie zmieniły się  też nasze gusta muzyczne, co ma efekt w mocniejszym brzmieniu nowego krążka. A co do doświadczeń emocjonalnych, każdy z nas z roku na rok jest o nie bogatszy, a jeśli tworzy się muzykę z pasji to nawet najmniejsze takie przeżycie jest czynnikiem który ją kształtuje. 

Druga płyta ,,W Świetle Miast” ukazała się w maju tego roku i przyznam, że brzmi świetnie! Jest bardziej rockowa i ma dużo energii. Brzmi bardzo 'dojrzale’, czy emocjami którymi się kierowaliście podczas tworzenia piosenek to właśnie emocje dojrzałych mężczyzn, chcących wyrazić swoje uczucia? Czy to wasze historie są opisywane w utworach?

HoryzontKażda z piosenek jaką proponujemy fanom na nowej płycie jest odzwierciedleniem naszych emocji, przeżyć, ale również obserwacji. Teksty opowiadają historie ludzi, a z muzyki można wyczytać towarzyszące nam w danej chwili nastroje. Uważamy, ze na tym krążku każdy znajdzie coś dla siebie, bo przecież jednego dnia chcemy się cieszyć i świętować, a kiedy życie przyniesie nam jakieś niepowodzenia, przeżywamy je przy nieco spokojniejszych dźwiękach.  Wiele utworów z nowego albumu ma jednak ładować słuchaczy pozytywną energią, bo właśnie taka energię chcemy przekazać.

Wasz najnowszy teledysk do 5 singla ,,Całować każdy dzień” ukazał się niedawno. Opowiecie nam o nim? Gdzie został nagrany i dlaczego właśnie ten utwór wraz z klipem miał reprezentować waszą nową płytę, właściwie przed samym jej wydaniem?

HoryzontCałować każdy dzień, to energiczna, bardzo pozytywna piosenka. Powstała przecież podczas wakacyjnego wypadu, kiedy schodzą z nas wszystkie emocje i chcemy tylko korzystać z chwili.  W całej kreacji chcieliśmy pokazać świeżość, młodość, zabawę, ale też przestrzenie które pokazują to, że cieszyć należy się całym sobą, nie wolno się ograniczać i trzeba korzystać z życia!

Klip kręciliśmy w dwóch miastach: w Nysie i we Wrocławiu. Dach, na którym widać zespól to niesamowite miejsce z którego możemy podziwiać całą Nysę.

Nowy krążek ukazał się również w języku angielskim. Czy to znaczy, że chcecie ’muzycznie’ uderzyć również w zagranicznych odbiorców oraz wyjechać w trasę koncertową i promować swoją twórczość poza granicami Polski?

HoryzontWiele agencji koncertowych prosiło o materiał w języku angielskim, jako ciągle rozwijający się zespól musieliśmy odpowiedzieć na tą potrzebę. Powoli zaczynamy grać koncerty poza granicami Polski, co daje nam ogromne możliwości promocji naszej twórczości. Do tej pory zawsze byliśmy ciepło przyjmowani przez zagraniczną publiczność, a to najlepszy bodziec do tego aby poszerzać horyzonty 😉

Trasa koncertowa, którą zaczynacie w czerwcu to 17 koncertów w tym koncert w Czechach. Jak się do nich przygotowujecie? Macie stres przed przedstawieniem nowych utworów na żywo?

HoryzontMateriał, który mamy do zaproponowania publiczności, przygotowywaliśmy od dłuższego czasu i nie możemy się doczekać, aby dotarł do szerszej publiczności. Ten sezon na pewno nie skończy się tylko na 17 koncertach, ponieważ cały czas dostajemy nowe propozycje, jest ich ok. 30. Wszystkie najświeższe informacje można znaleźć na naszej stronie: www.horyzontmusic.com

Czy zdradzicie nam swoje najbliższe plany na przyszłość? Jak planujecie rozwijać swój zespół, w którym kierunku? (Koncerty, wywiady, promocję w radio itp?).

HoryzontPrzede wszystkim zależy nam na graniu jak największej ilości koncertów, tak najlepiej trafia się do publiczności, ale oczywiście ruszyliśmy też z promocją. Nasze utwory są grane przez kilkanaście rozgłośni w Polsce i zagranicą, płyta została objęta patronatami medialnymi co daje nam duże możliwości promocyjne. Dodatkowo coraz częściej pojawiamy się w różnych programach telewizyjnych, a świetne portale takie jak musiclife.pl, coraz chętniej z nami rozmawiają 🙂

No i może na zakończenie. Co byście powiedzieli lub chcieli przekazać ludziom, którzy jeszcze nie poznali waszej twórczości aby dołączyli do grona waszych muzycznych fanów?

HoryzontZachęcamy do uczestniczenia w naszych koncertach, tam staramy się przekazać jak najwięcej energii! Jak już wcześniej wspomnieliśmy, w naszej twórczości każdy znajdzie coś dla siebie. Cały czas się rozwijamy, uwielbiamy zaskakiwać tak więc nasi fani nigdy się nie nudzą.

Jeszcze raz dziękujemy wam za rozmowę!

Zachęcamy do zakupu drugiego krążka – ,,W Świetle Miast” zespołu Horyzont!

Co o tym sądzisz?

Podekscytowany
0
Szczęśliwy
0
Kocham
0
Nie wiem
0
Raczej słabo
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Więcej w:Alternative