CiekawostkiNewsy

Pectus gra o życie dzieci z UNICEF !!!

W dniu 28 stycznia 2014 roku, w warszawskim Hotelu Sheraton odbyła się wyjątkowa gala, zorganizowana przez UNICEF – „Wszystkie kolory mody”. Celem imprezy była licytacja szmacianych lalek zaprojektowanych przez czołowych polskich projektantów, a całkowity dochód jest przeznaczony na zakup szczepionek dla dzieci w Sierra Leone. Galę uświetniły występy polskich wykonawców, m.in.: Gwiazdy wieczoru – zespołu Pectus. Zarówno muzycy, jak i projektanci, zaangażowali się charytatywnie w projekt. Podczas aukcji zebrano 62 tys. zł.

Koncepcja projektowania szmacianych laleczek UNICEF narodziła się w 1988 roku we Włoszech. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na sytuację dzieci na świecie, promowanie wielokulturowości oraz pomoc w pozyskiwaniu funduszy na wsparcie programów szczepień organizowanych przez UNICEF. Kilka lat temu do tego międzynarodowego projektu z powodzeniem włączyły się szkoły w całej Polsce. Teraz dołączyli polscy projektanci, muzycy i świat biznesu. Swoje laleczki wykonali: duet BOHOBOCO, Eva Minge Milano, Łukasz Jemioł, duet MUSES Urbańska & Komornicka i Teresa Rosati, a także supermodelka Anja Rubik oraz firma LiLou. Każdy z projektantów zaprezentował także swoją najnowszą kolekcję. Podczas licytacji na wczorajszej gali, udało zebrać się 62 tys. zł, dzięki czemu, kilka tysięcy dzieci w Sierra Leone otrzyma podstawowe szczepienia.

Ogromnym zaangażowanie wykazali się także artyści muzyczni, którzy swą muzyką zagrzewali publiczność do hojnej licytacji.

Zawsze chętnie bierzemy udział w tego typu akcjach. Zdajemy sobie sprawę z dramatu, jaki rozgrywa się w Sierra Leone i jeśli tylko naszą muzyką możemy przyczynić się do poprawy sytuacji dzieci, robimy to bez wahania. Jesteśmy dumni, że zaproszono nas do tego przedsięwzięcia i ogromnie się cieszymy, że dzięki polskiej edycji imprezy, kilka tysięcy dzieci otrzyma podstawową pomoc niezbędną im do przeżycia

– powiedział Tomek Szczepanik, wokalista zespołu PECTUS.

Zapewnienie dostępu do podstawowych szczepień dla wszystkich dzieci do piątego roku życia to jeden z priorytetów, jakie stawia sobie UNICEF. To najprostsza i jedna z najtańszych interwencji medycznych ratujących życie. UNICEF szacuje, że niemal co drugie dziecko na świecie otrzymuje szczepionki dzięki pracy organizacji.

To już kolejna akcja społeczna, w którą angażuje się PECTUS. W 2013 roku m.in.: Tomasz Szczepanik miał zaszczyt komponować muzykę do kalendarza „Dżentelmeni 2014”. Z kolei cały zespół PECTUS został ambasadorem trzynastej edycji Konwoju Muszkieterów, dzięki któremu pomoc finansowa dotarła do ponad 280 ośrodków wspierających dzieci i młodzież w całej Polsce. Dzięki tak aktywnej działalności charytatywnej, zespół PECTUS został nominowany w Plebiscycie „Gwiazdy Dobroczynności” w kategorii WOLONTARIUSZ.

Co o tym sądzisz?

Podekscytowany
0
Szczęśliwy
0
Kocham
0
Nie wiem
0
Raczej słabo
0

Sprawdź także

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Więcej w:Ciekawostki

Sprawdź również: