CiekawostkiNewsy

Tom Swoon – Polak, który podbija światową scenę muzyki klubowej !

Tom Swoon to pseudonim, którym posługuje się Dorian Tomasiak, dwudziestolatek z Goleniowa, pierwszy Polak, który stawia milowe kroki w świecie muzyki EDM.

Zaczynał od produkcji bootlegów i nieoficjalnych remiksów. Wielkim przełomem, który otworzył mu drzwi do międzynarodowej kariery stał się rok 2011, kiedy to jego pierwszy oficjalny remiks singla „TokyoGaretha Emery od razu zadebiutował na liście Beatport Top 100 chart. Dzięki temu, Tom podpisał kontrakt z amerykańską wytwórnią Ultra Records, gdzie w marcu 2012, wydał debiutancki track „Elva„. Uznanie ze strony największych gwiazd muzyki elektronicznej, m.in. Tiesto, europejska trasa koncertowa i wzrastająca popularność, sprawiła, że został wybrany „Breakthrough Artist DJ for 2012” przez Nervo a magazyn Billboard wskazał na Toma jako „Artist to Watch for 2013„.

Tom może poszczycić się #1 na amerykańskiej liście Beatport Trance 100. Szczyt najpopularniejszego zestawienia utworów muzyki elektronicznej zdobył utworem „Wings” (Myon and Shane 54 Summer of Love Mix). Występował w legendarnym londyńskim Ministry Of Sound, a w Polsce uświetnił ubiegłoroczną edycję Sunrise Festival. Swoon ma na swoim koncie remiksy dla takich gwiazd muzyki klubowej jak Steve Aoki, Kaskade, Tara McDonald, Nervo, Alex Gaudino, Topher Jones, ale talent Toma docenili również muzycy mainstreamowi, o czym świadczą oficjalne remiksy m.in. do przeboju „Burn It Down” Linkin Park czy „Sweet Spot” Flo Rida feat. Jennifer Lopez wydany na reedycji krążka Wild Ones.

Najnowsza produkcja Toma to utwór „Synchronize” nagrany przy współpracy z Paris Blohm i Hadouken! Singiel zadebiutował na #14 miejscu listy Beatport Progressive Chart.

Pseudo-wideo „Synchronize” można zobaczyć poniżej.

emd2

Co o tym sądzisz?

Podekscytowany
0
Szczęśliwy
0
Kocham
0
Nie wiem
0
Raczej słabo
0

Sprawdź także

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Więcej w:Ciekawostki