AlbumyNewsyOdsłuchPolskaPremieraRap

SŁOŃ: Nowy album „Redrum” już dostępny! [ODSŁUCH]

Czwarty album solowy poznańskiego rapera Słonia, zatytułowany „Redrum“, ukazał się 11 grudnia 2020.

Nowy materiał Słonia, który powstawał pod roboczym tytułem „Czerwony Rum“, został zrealizowany we współpracy z jednym producentem. Za wszystkie bity odpowiada Chris Carson, a za wyjątkiem gościnnych scratchów DJ Flipa w dwóch numerach, na płycie nie pojawili się żadni dodatkowi goście. W powstanie albumu zaangażowani byli Brainfreezer (udźwiękowienie, skity, realizacja wokali) oraz Kamil „Rasta” Baszak ze studia RAStool (realizacja wokali). Masteringiem zajął się Bartosz Napieralski (StudioC2/San Antonio Records), z którym Słoń wielokrotnie współpracował w przeszłości.

Za projekt graficzny „Redrum” odpowiedzialni są grafik ukrywający się pod pseudonimem Slash97 oraz fotograf Adam Wilkoszarski. Grill wykonała Pracownia Złotnicza Andrzeja Wojciechowskiego przy współpracy z Michałem Kornoszem oraz wcześniej wspomnianym grafikiem.

Słoń o najważniejszych utworach z albumu „Redrum”:

01. Kosmiczne Przygody Generała Syfilisa
Zamysł na ten utwór chodził już za mną od kilku lat, dokładnie od śmierci wokalisty zespołu GWAR, Oderus’a Urungusa (Dave Brockie). Muzyka GWAR od ponad dwóch dekad ma na mnie ogromny wpływ i nie ukrywam, że bardzo mnie zasmuciła wiadomość o śmierci Urungusa. Temat i stylistyka utworu jest w 100% inspirowana całą stylistyką tego zespołu i jest to mój hołd, który składam nieżyjącej już legendzie.

03. Wylinka
Podobnie jak w przypadku utworu „Na Celowniku”, postanowiłem rozliczyć się z pewnymi słabościami. W przypadku tego drugiego kawałka rozliczałem się z ludźmi, a w „Wylince” postanowiłem poruszyć temat własnych wad. Pomysł na ujęcie tematu w ten, a nie inny sposób jest nawiązaniem do utworu „Shedding Skin” zespołu Pantera. Utożsamiam się z tematem zrzucania skóry jako symbolu przemiany oraz stawaniem się kimś nowym i silniejszym.

04. Amore Amore
Szkielet tekstu do oraz sam pomysł na tematykę „Amore Amore” powstał już w roku 2015 i miał oryginalnie trafić na płytę „BDF”, jednakże podczas nagrywania tamtego albumu zmieniłem zdanie. Teraz, po 5 latach od wykiełkowania tego tematu, jestem w 100% zadowolony, że przełożyłem napisanie i nagranie „Amore Amore”. Uważam, że wyszło znacznie lepiej niż w pierwotnym zamyśle na ten utwór. Tytuł „Amore Amore” narzucił tak naprawdę Chris Carson, nazywając tak próbny bit, który okazał się ostateczną wersją kawałka.

07. Szepty, Krzyki
Jest to drugi utwór, który oryginalnie miał trafić na płytę „BDF” w 2015 roku. Nagrałem nawet wtedy wstępnie pierwsze wokale, ale zupełnie nie miałem pomysłu na pociągnięcie tej historii. Uznałem więc, że lepsze będzie poczekanie, aż sama historia we mnie dojrzeje. Podobnie jak w przypadku „Amore Amore”, bardzo się cieszę, że poczekałem kilka lat na dopracowanie tej historii.

08. Konnichiwa (scratch DJ Flip)
„Konnichiwa” jest pierwszym bitem, jaki dostałem od Chrisa Carsona na płytę „Redrum” i pierwszym tekstem, który napisałem na ten album. Utwór został napisany niedługo po premierze płyty „MUTYLATOR” i czekał w szufladzie przez prawie dwa lata na nagranie.

09. Najgorszy Przyjaciel Człowieka
Jako fana horroru, w wydaniu filmowym, muzycznym, literackim, komiksowym i growym, fascynował mnie od zawsze strach i fakt nieustannej ludzkiej ciągoty do tego tematu. Począwszy od Stephena Kinga, przez filmy Alfreda Hitchcocka, aż po serię gier „The Evil Within”, strach oraz suspens są zjawiskami wyjątkowo ciekawymi. Mimo iż sam pisałem różnego rodzaju makabryczne teksty, nigdy nie skupiłem się na „strachu” samym w sobie, dlatego postanowiłem poruszyć ten temat i obdarować samo uczucie ludzkimi przemyśleniami.

11. Na Celowniku
Lata 2019 jak i 2020 były dla mnie okresem wielu zmian życiowych, decyzji, które podejmowałem oraz różnego rodzaju inwestycji życiowo-zawodowych. Jest to okres wielu wyrzeczeń oraz stresu, który wpłynął na moje życie prywatne. Na wielu osobach bardzo się zawiodłem, co finalnie okazało się oddzieleniem ziarna od plew. Zmaganie się z codziennymi problemami bardzo mocno otwiera oczy i pokazuje nam prawdziwą ludzką naturę, która niejednokrotnie bywa zdradliwa. Postanowiłem wylać swój żal i gniew.

15. Wojna Totalna
Utwór „Wojna Totalna” jest nawiązaniem do tego samego trudnego okresu, co w utworze, „Na Celowniku”. Rok 2019 nikogo z nas nie rozpieszczał. Sytuacja finansowa, życiowa czy zdrowotna wielu osób wokół mnie pozostawała wiele do życzenia i niewiele sygnałów zapowiadało nadzieję na lepsze jutro i poprawę. Utwór powstał w kwietniu i maju 2020, podczas których szalała pandemia i sytuacja wielu osób była bardzo niestabilna. Nie ukrywam, że dolewanie przez polityków oliwy do ognia, szukanie wrogów tam, gdzie ich nie ma i dzielenie narodu miały na mnie ogromny wpływ, dlatego wszystkie (albo zdecydowana większość) emocji, które mną targały znalazły ujście właśnie w tym utworze. Jest to jeden z najważniejszych tekstów, jakie w życiu napisałem.

fot. materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Podekscytowany
0
Szczęśliwy
0
Kocham
0
Nie wiem
0
Raczej słabo
0
Matthew
Mateusz - 22 lata. Z muzyką przez całe życie, w sumie coś w tym jest. Lubię odkrywać nieznane, zagłębiać się w dźwięki trudno dostępne, jednocześnie nie odmawiając sobie artystów z czołówek list przebojów.

  Sprawdź koniecznie:

  Zostaw komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  Więcej w:Albumy

  Następny artykuł: