Główna bohaterka drugiego singla tej Ukrainki chce zaskakiwać jak David Bowie i odlecieć jak Rocket Man. Ale wszyscy jej mówią, że za dużo marzy…

POLSKI SEN – DOLORES“, debiutancki singiel wokalistki znanej jako ta Ukrainka, był autobiograficzną historią jej samej i jednocześnie uniwersalną opowieścią o doświadczeniu emigracji. Pojawiające się w tytule piosenki imię Dolores nie było przypadkowe. Każdy kolejny singiel z płyty artystki będzie opowieścią o innej dziewczynie. Druga historia, którą prezentuje ta Ukrainka dotyczy Dory.

Ona za dużo marzy” – tak wszyscy mówią o Dory. Żyje w swoim osobliwym, kolorowym świecie pełnym muzyki i świateł. Jednym z jej największych pragnień zawsze było spełnienie artystycznych ambicji, ale droga między wizją a spełnieniem jest długa, wyboista i pełna rozczarowań. Dory nie poddaje się. Woli śpiewać do pustej sali, byle nie rezygnować z marzeń. Chce być jak David Bowie – ciągle zmieniać wcielenia i stylizacje, nieustannie zaskakiwać. I odlecieć jak Rocket Man.

ta Ukrainka – bio:

ta Ukrainka (Anastazja Ivahnenko) urodziła się 977 km od Warszawy, w mieście 41 razy mniejszym. Zdobywa wykształcenie na Ukraińskim Państwowym Uniwersytecie Transportu Kolejowego, rezygnuje jednak z pracy kierownika pociągu i wybiera drogę, którą podpowiada jej serce – postanawia zmienić swoje życie i wyrusza na „dziki zachód”.

Nie zna ludzi, nie zna języka, zna za to kilka piosenek Marii Peszek i Taco Hemingwaya, co pomaga jej w podjęciu decyzji o wyjeździe do Polski. Początki nie są łatwe. Poza pracą w sklepie z zielonym płazem w logo, nie wychodzi i z nikim się nie kontaktuje. Trochę nielegalna, bardzo przestraszona, mówiąca z łatwym do rozpoznania akcentem…

Trafia do pracy w barze, później w kolejnym… i w kolejnym, w czwartym pracuje przez 3 lata. W międzyczasie poznaje bliskich ludzi, dzięki którym zaczyna tworzyć.

3 listopada 2021 roku pokazała światu swój pierwszy singiel i teledysk, „POLSKI SEN – DOLORES”. To wystarczyło, aby znaleźć się wśród 10 artystów, zespołów i projektów, wytypowanych przez Radio Kampus w akcji #TAKBRZMI2022.

Miesiąc później poznajemy drugą odsłonę albumu tej Ukrainki – singiel „ROCKET MAN – DORY”.

fot. materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Podekscytowany
0
Szczęśliwy
0
Kocham
0
Nie wiem
0
Raczej słabo
0
Matthew
Mateusz - 22 lata. Z muzyką przez całe życie, w sumie coś w tym jest. Lubię odkrywać nieznane, zagłębiać się w dźwięki trudno dostępne, jednocześnie nie odmawiając sobie artystów z czołówek list przebojów.

    Sprawdź koniecznie:

    Zostaw komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

    Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

    Więcej w:Newsy