AlbumyDanceNewsyOdsłuchPolskaPOPPremiera

Wczasy wracają z nowym albumem “To wszystko kiedyś minie”! [ODSŁUCH]

Po świetnie przyjętym debiucie Wczasów pt. “Zawody”, który znalazł się na szczycie wielu rankingów najlepszych polskich płyt 2018 roku, i z którym Bartłomiej Maczaluk i Jakub Żwirełło zagrali ponad 150 koncertów w Polsce i za granicą nadszedł czas na drugą płytę.

To wszystko kiedyś minie” jest materiałem bardziej zróżnicowanym stylistycznie i brzmieniowo od debiutu. Post-punk miesza się tu z techno elektroniką, zimna fala z shoegaze’em, a to wszystko ubrane jest w formę syntezatorowo-gitarowych przestrzennych kompozycji. Wczasy wciąż rozwijają swoje charakterystyczne, niedzisiejsze analogowe brzmienie, które stało się ich znakiem rozpoznawczym.

Na płycie gościnnie usłyszymy Iwonę Skwarek (Rebeka), Mateusza Danka (Eurodanek), Gosię Zielińską (Rycerzyki) oraz Małgorzatę Penkallę i Magdalenę Gajdzicę (Enchanted Hunters). Produkcją i miksem zajął się duet Wczasy (Bartłomiej Maczaluk i Jakub Żwirełło) oraz Piotr Maciejewski (Drivealone, Muchy), który pomógł dopracować brzmienie na ostatnim etapie pracy nad albumem. Za analogowy mastering odpowiada Michał Kupicz.

Autorem zdjęcia okładkowego jest Jarema Drozdowicz, który wykonał również zdjęcia na okładkę debiutanckiego albumu Wczasów. Za skład graficzny odpowiada Aleksander Makowski. Płytę promują single z teledyskami “Tyle słów” oraz “Polska (serce rośnie)”, a w planach są kolejne klipy.

fot. materiały prasowe / Nata Moszyńska

Co o tym sądzisz?

Podekscytowany
0
Szczęśliwy
0
Kocham
0
Nie wiem
0
Raczej słabo
0

Sprawdź także

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Więcej w:Albumy