AlbumyNewsyPolskaRockTeledyskiZapowiedzi

Nowy utwór Strachów na Lachy!

Strachy na Lachy, jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich zespołów, przedstawia nowy utwór! „Niebotyczne niebowstąpienie” to pierwszy od czterech lat premierowy utwór formacji. Piękna melodia i poetycki tekst Grabaża – to trzeba usłyszeć! Piosenka już pojawiła się w serwisach streamingowych, premierę miał także ilustrujący ją teledysk.

Niebotyczne niebowstąpienie” – tak zatytułowany jest singiel – pobrzmiewa pulsującymi gitarami, wyrazistym brzmieniem perkusji i hipnotyzującym, elektronicznym vibe’m. To Strachy na Lachy w najwyższej formie – z przepięknym, melancholijnym tekstem autorstwa Grabaża. Produkcja Daniela Maczury i Sławka Pietrzaka to zarazem najwyższa jakość w polskiej muzyce rockowej i mocna nowość nadchodzących wakacji.

Piosence towarzyszy teledysk w reżyserii Sławka Pietrzaka – enigmatyczny, intrygujący, a zarazem niezwykle emocjonalny. Jak mówi Krzysztof Grabaż Grabowski, lider Strachów oraz autor tego kawałka – To skromna opowieść o wielkiej sprawie. O ulotności, która zanika i dopiero, kiedy się ją roztrwoni, człowiek odczuwa jak wiele stracił i, jak trudno się bez tego żyje.

Utwór zapowiada album, który ukaże się jesienią 2021 roku nakładem wytwórni SP Records. Będzie to pierwsza od czterech lat płyta studyjna zespołu i uczczenie powrotu Strachów do regularnej działalności koncertowej po okresie pandemii.

Strachy Na Lachy to formacja powołana w 2001 roku przez Grabaża i Kozaka, założycieli Pidżamy Porno. Pierwszy skład uzupełnili basista Longin Bartkowiak, perkusista Rafał Kuzyn Piotrowiak i gitarzysta Mariusz Nalepa. W 2003 roku grupa podpisała kontrakt płytowy z niezależną firmą płytową SP Records. Od tamtej pory formacja wydała kilka albumów – każdy z nich uzyskał status Złotej lub Platynowej Płyty, a lider formacji, Krzysztof Grabaż Grabowski, uhonorowany został Paszportem Polityki.

Jesienią 2021 ukaże się ich ósmy album studyjny.

fot. materiały prasowe / Arek Szymański

Co o tym sądzisz?

Podekscytowany
0
Szczęśliwy
0
Kocham
0
Nie wiem
0
Raczej słabo
0
Matthew
Mateusz - 22 lata. Z muzyką przez całe życie, w sumie coś w tym jest. Lubię odkrywać nieznane, zagłębiać się w dźwięki trudno dostępne, jednocześnie nie odmawiając sobie artystów z czołówek list przebojów.

  Sprawdź koniecznie:

  Zostaw komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  Więcej w:Albumy

  Następny artykuł: