Blood Honour Vendetta
premiera: 01.06.2015 (MonseArt Music)

Agencja MonseArt Music prezentuje “Blood Honour Vendetta” czyli nową ep-kę warszawskiej formacji thrashmetalowej War-saw. Premiera wydawnictwa jest zaplanowana na 1 czerwca.
Blood Honour Vendetta” to pierwsze wydawnictwo War-Saw z Łukaszem Podgórskim na wokalu, który zastąpił w 2013 roku Pawła „Taza” Kowalskiego. Wtedy z zespołem rozstali się także gitarzysta: Jacek Szadkowski i perkusista Michał Pasternak. Ich miejsca zajęli odpowiednio Łukasz Borawski i Dariusz Karpiński.
Materiał na EP-kę został zarejestrowany w „JNS Studio”. Produkcją zajął się Paweł „Janos” Grabowski, który współpracował z kapelą przy nagrywaniu wydanego w 2014 roku albumu War-saw „Nuclear Nightmare”. Mastering został wykonany w „Hertz Studio”.
War-Saw powstał w lutym 2008 roku w Warszawie. Założycielami zespołu byli: wokalista Paweł „Taz” Kowalski i gitarzysta Marek „Agnostic” Molenda. Od momentu założenia kapeli było jasne, że muzycy są zainteresowani graniem szybkiego, technicznego i selektywnie brzmiącego thrash metalu. W przeciągu kilku lat zespół sporo koncertował, nagrał dwie dobrze przyjęte Ep-ki,
Na początku 2013 roku War-Saw w składzie: Paweł Kowalski – wokal, Marek Molenda – gitara, Jacek Szadkowski – gitara, Michał Pasternak – perkusja i Kamil Podgórski – bas własnym nakładem wydał debiutancki album „Nuclear Nightmare”. Płyta została nagrana w Progresja Studio pod okiem Pawła Grabowskiego, mastering dokonano w Hertz Studio, okładkę zaprojektował Michał Xaay Loranc. Z okazji promocji płyty został zrealizowany pierwszy teledysk zespołu do tytułowego utworu „Nuclear Nightmare”. Jest on dostępny m.in. na YouTube.
Album został doskonale przyjęty, zarówno przez fanów, jak i krytyków muzycznych. W czerwcu 2013 roku zespół wygrał internetowe eliminacje i wystąpił na prestiżowym festiwalu Metalfest w Jaworznie. Po tym występie i kolejnych zmianach w składzie (stabilnym i aktualnym po dziś dzień) zespół sporo koncertował m.in. występując na 30-leciu Destruction w Oberhausen czy na festiwalu Warszawa Brzmi Ciężko. W listopadzie 2014 roku nasz gitarzysta Łukasz Borawski podpisał umowę endorserską z amerykańską firmą Dean Guitars, stając się pierwszym w Polsce endorserem tej marki. W grudniu 2014 zespół ponownie wystąpił w Oberhausen supportując Rotting Christ.

wors

Co o tym sądzisz?

Podekscytowany
0
Szczęśliwy
0
Kocham
0
Nie wiem
0
Raczej słabo
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Więcej w:Genere

Genere

Nowości od SANAH!

Nowości od SANAH! Młoda piosenkarka podzieliła się nowym utworem, a właściwie… anglojęzyczną wersją znanej wszystkim ...