X Factor Polska – odcinek2.

Odcinek 2 polskiej edycji czwartego sezonu „X Factor” już za nami! Był to kolejny odcinek z castingów – a my po raz kolejny przedstawiamy wam nasze Top 5! Poziom był bardzo zróżnicowany – ale jak dla nas nr.1 z tego odcinka jest lepszym nr.1 😉 Zobaczie :

5. Uczestnik: PomaU
Info: PomaU to górnośląski alternatywny projekt muzyczny, łączący w swej twórczości standardowo rozumiany hip hop z energetyczną dawką funku i jazzu, czyli jedyne w swoim rodzaju połączenie żywych instrumentów i charyzmatycznych MC’s. W obecnej formie zespół gra od 2009 roku. Skład zespołu to: Bogdan Szymura (Gitara), Arkadiusz Pieronek (Gitara basowa), Szymon Skowroński „SayOn” (Perkusja), Paweł Kukla (Klawisze), Tomasz Bernacki „Bek-On” (wokal), Krzysztof Gawliczek „Kapa” (wokal), Michał Wowra „Dekim” (wokal). Zespół koncertuje w Polsce i za granicą.

Nasz komentarz: Było dobrze. Nie był to co prawda najlepszy występ, jednak na nas chłopacy wywarli wielkie wrażenie. Szczerze mówiąc to „to” z Ewą Farną było momentem kulminacyjnym – dzięki temu występ się wypełnił tak jak oczekiwaliśmy 🙂
Ocena: ✪✪✪

4. Uczestnik: Kacper Gołda
Info: Kacper ma 16 lat. Od 8 lat mieszka wraz z rodziną w Janowcu. Jest uczniem pierwszej klasy liceum o profilu dziennikarsko-fotograficznym. Jego przygoda ze śpiewem zaczęła się w drugiej klasie szkoły podstawowej. Od tego czasu uczęszcza na lekcje śpiewu do Miejskiego Domu Kultury w Puławach. Jest laureatem ogólnopolskiej kampanii społecznej „Nie jesteś wyspą”. Był również wielokrotnie nagradzany na różnych festiwalach i konkursach. Od roku Kacper gra koncerty i występuje na imprezach zamkniętych.Wśród inspiracji muzycznych wymienia między innymi Amy Winehouse, Ewę Farną i Guns’n’Roses.

Nasz komentarz: Młody chłopak – przed którym jeszcze caałe życie! Ma bardzo zachwycającą barwę głosu, i szczególnie te „pogawędki” z Kubą – bezcenne 😉
Ocena: ✪✪✪✪

3. Uczestnik: CAŁA GÓRA BARWINKÓW
Info: Garażowe początki warszawskiego zespołu CAŁA GÓRA BARWINKÓW sięgają 1998 roku. Jednak skład zespołu zmieniał się przez lata i obecnie tworzą go: Maciek Kulej, Artur Wilk, Karol Ryś, Daniel Michoń, Kuba Kaczmarek, Tomek Kaczmarek, Paweł Tyrała, Kuba Syguda. Zespół ma na swoim koncie już 4 albumy i gościnne występy na płytach takich zespołów jak Habakuk, Alianas czy Dubska.Grają muzykę, której podstawą jest reggae i ska z domieszką takich stylów muzycznych jak swing, funk, soul czy pop. Od początku swojego istnienia CAŁA GÓRA BARWINKÓW zagrała wiele koncertów w Polsce i za granicą, jest także stałym bywalcem największych polskich festiwali reggae.

Nasz komentarz: Najlepszy zespół wieczoru drodzy państwo! Nazwa jak sami przyznali jest zagadką – ale tak ma być 😉 Ich muzyka – czyli reggae jest taka jaka powinna być – przynajmniej na tym etapie 🙂
Ocena: ✪✪✪✪

2. Uczestnik: Amanda Abramczuk
Info: Amanda ma 16 lat. Pochodzi z muzykalnej rodziny. Skończyła SM I st., w klasie fletu poprzecznego i fortepianu. Tam również zainteresowała się śpiewem. Przez 3 lata uczęszczała do DK Dorożkarnia. Aktualnie chodzi na zajęcia do Fundacji ,,Bednarska” w Warszawie. Zajęła I miejsce w Konkursie Piosenki Anglojęzycznej w Warszawie. Lubi swing i r’n’b.
Nasz komentarz: Jak wyszła na scenę to dla nas przypominała trochę zarozumiałą divę – czy to źle? Może nie tyle co źle, bardziej raczej denerwujące 🙂 Ale nie po to jest ten program – chodzi w nim o głos, a akurat Amanda miała głos i to potężny – zobaczymy co będzie dalej 🙂

Ocena: ✪✪✪✪✪

1. Uczestnik: Magdalena Bal
Info: Magdalena ma 18 lat i pochodzi z Radoszowy. Aktualnie mieszka w Opolu. Uczęszcza do drugiej klasy katolickiego LO i jednocześnie szlifuje swój talent w SM II stopnia w kl. saksofonu. Jest samoukiem i już od małego przejawiała talent muzyczny. W początkowych klasach szkoły podstawowej występowała w szkolnych chórkach. Magda wiąże swoje życie z muzyką i w przyszłości ma zamiar zdawać na Akademię Muzyczną. Lubi słuchać właściwie wszystkiego, choć szczególną miłością darzy brzmienie „latino”.

Nasz komentarz: Póki co jak dla nas Najlepsza z Najlepszych! 😀 Było trochę humoru, ale jak przyszło co do czego – czyli do występu to po prostu nogi nam się ugięły! Był to rewelacyjny występ na poziomie, który na pewno zapadnie nam w pamięci!!
Ocena: ✪✪✪✪✪✪

To są oczywiście nasze typy – były trudności co do top 5 – ale jak widać się udało 🙂 A jak wygląda wasze Top5 z dzisiejszego odcinka?

Legenda :
✪✪✪✪✪✪ – Perfekcjonizm!!
✪✪✪✪✪ – Rewelacja!
✪✪✪✪ – Super!
✪✪✪ – Średnio
✪✪ – Ujdzie
✪ – Bywało lepiej…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.