Wygrana w programie “The Voice Kids”, zwycięstwo na Eurowizji Junior 2018 – chyba już wiecie o kim mowa? Tak, to Roksana Węgiel! Młoda wokalistka z wielkim przytupem wkroczyła na muzyczny rynek. Już od najmłodszych lat związana z muzyką. Efekty jej pracy mamy szansę podziwiać teraz. Roksana z każdą piosenką coraz bardziej zaskakuje swoim talentem. Na przykład jeśli spojrzymy na wersję deluxe jej debiutanckiego albumu pt. “Roksana Węgiel”. Tym krążkiem właśnie zajmiemy się w tej recenzji. To co, zaczynamy?

Wersja deluxe to prawdziwa gratka dla fanów. Na płycie znajduje się aż 17 utworów. Ale czad, prawda? 😀

Album otwiera utwór “Anyone I want to be”. Chyba nie trzeba go nikomu już przedstawiać. To piosenka, która przyniosła czternastoletniej wokalistce zwycięstwo w Mińsku podczas Eurowizji Junior 2018. Ciekawa i przyjemna kompozycja. Jak już wpadnie w ucho… to prędko nie wyjdzie. 😉

Drugą pozycję zajmuje piosenka “Żyj”. To właśnie ona zapoczątkowała karierę Roksany i doprowadziła ją do zwycięstwa w “The Voice Kids”. Utwór ma na celu zachęcić nas do czerpania z życia całymi garściami. Pozycja dwunasta zawiera wersję akustyczną tego utworu.

 

Bunt” to trzecia piosenka na płycie Roxie. Czuć i słychać tu odwagę, pewność siebie, „To mój bunt…”! Da się odczuć jej buntowniczy charakter.

Kolejny numer to “Gra”. Tekst piosenki opowiada o życiu. Jeśli zostaniemy w nim sami, musimy przypomnieć sobie o obecności innych i wyobrazić, że są obok. Niesamowity głos Roksany wspaniale dopełnia muzyczną kompozycję.

Nie zmienisz mnie” – ten utwór znajdziemy pod numerem 5 i 11. Jedna wersja śpiewana jest przez samą Roksanę, a druga w duecie z Danielem Yastremskim. Naprawdę obie przyprawiają o ciarki.

„Obiecuję, że Twój świat nabierze barw…” i tak też jest, gdy słuchamy utworu „Obiecuję”!

Piosenka ta to drugi muzyczny owoc nastolatki. Zebrała ponad 8 mln wyświetleń w serwisie youtube. Roxie w tym utworze po raz kolejny udowadnia, że to właśnie muzyka jest jej wielką pasją.

Lay low” – piosenka stworzona przez wybitnych, zagranicznych twórców. Steven Manovski, Sarah Manovski, Haula Nakakembo oraz Zoe Hedderwick chyba chcieli udowodnić, że nastolatka ma potęgę w głosie. Tak też się stało. W rezultacie numer zdobył prawie 13 milionów odsłon na youtube.

 

„I nie mów, że się nie da tak cieszyć się tym, co los Ci wyznaczył…”. Cóż za mobilizująca i dodająca sił piosenka, prawda? Przed Wami numer pt. „Potrafisz”. To mój studencki must have na playliście z motywującymi piosenkami.

Dobrze jest jak jest” znajdziemy pod numerem 9. Wokalistka uprzedza, że trzeba umieć w pewnym momencie powiedzieć stop miłości, ale też i innym niepoprawnym relacjom.

Piosenka stała się jednym z najbardziej popularnych utworów nastolatki.

Piosenka “Że to nie to” zajmuje pozycję dziesiątą. Muzyka sama w sobie ma coś przyciągającego. Utwór z dodatkiem letniego klimatu z pewnością umili nam te mroźne dni!

Następne utwory to “Demony” oraz “Nowy dzień”. Obie piosenki mają nieco bajkowy charakter, a z pewnością “Nowy dzień”. Teksty niosą naprawdę piękne przesłania. Na pewno pomogą się odstresować. 😊

MVP”…czy, gdy czytacie ten tytuł to też już śpiewacie „M – V – P, yeah”? “Most valuable player” to rozwinięcie tego skrótu. Oznacza ono w języku polskim “najlepszy gracz”. W ten sposób nastolatka podkreśla, że bez ryzyka nie będzie nam łatwo w życiu. Musimy przyjąć taktykę i “grać”. Być może wtedy uda nam się zdobyć pozycję tego “najlepszego gracza”.

Czas na prawdę, czas na… “True”. Jest to jedna z najnowszych produkcji Roksany. Spokojny i przyjemny numer, akcentowany momentami mocnym głosem wokalistki. Brzmi wspaniale!

Half of my heart” zajmuje pozycję szesnastą. Miły utwór, wpadający w ucho. Teledysk do piosenki przedstawia wspomnienia z trasy “X tour Roxie”. To wszystko daje wspaniałe wrażenia. Nie da się ukryć, ale młoda wokalistka w utworach anglojęzycznych brzmi doskonale!

Cisza we mnie gra…”, ale czy tak do końca jest? Piosenka „Cisza” pozornie spokojna, jednak w refrenie Roksana znów pokazuje moc swojego głosu. To doskonałe zakończenie tego krążka!

Reedycję debiutanckiego albumu Roksany oceniam pozytywnie. Bardzo dobre, energiczne i nieco spokojniejsze utwory z przesłaniem – to jest to! Młoda wokalistka ma ogromny talent i doskonale pokazała go na tym krążku. Jak na debiut to bardzo dobry album. Nie możemy się doczekać kolejnych nowości od Roksany!

 

Co o tym sądzisz?

Podekscytowany
0
Szczęśliwy
0
Kocham
0
Nie wiem
0
Raczej słabo
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Więcej w:Newsy