NewsyNowy singielPolskaPOPTeledyski

„Jestem Twoją Bajką” – sanah zaprasza do magicznego świata dziecięcych marzeń

Jestem Twoją Bajką” to pierwszy, promujący film „Akademia Pana Kleksa„, utwór, do którego powstał także wyjątkowy, baśniowy teledysk. sanah zabiera nas w podróż do najodleglejszych zakamarków naszej pamięci; w świat wyjątkowych, emocjonalnych przeżyć.

Nieco starsi widzowie piosenkę „Jestem Twoją Bajką” znają już z wykonania Zdzisławy Sośnickiej, ale dla większości młodszego pokolenia, prawdopodobnie, będzie to pierwsza styczność z tym utworem. W każdej z wersji, wzruszający tekst i baśniowy nastrój przywołują na myśl najpiękniejsze, dziecięce wspomnienia. To muzyczny wehikuł czasu, który na kilka minut przenosi do beztroskich czasów: „(…) zabaw, myśli i słów/ Pierwszych radości i pięknych snów”. Przygotujcie chusteczki i wsiadajcie.

Akademia Pana Kleksa” to uwspółcześniona wersja klasycznej bajki Brzechwy, przemawiająca swoją treścią i formą do najmłodszych, ale i wchodząca w dialog ze starszymi widzami, którzy wciąż pamiętają kultową ekranizację z lat 80. Film przedstawia historię pozornie zwykłej dziewczynki – Ady Niezgódki – która trafia do tytułowej Akademii, żeby poznać świat bajek, wyobraźni i kreatywności. Przy pomocy wybitnego i szalonego pedagoga, profesora Ambrożego Kleksa, rozwija swoje niesamowite umiejętności, a także wpada na ślad, który pomoże jej rozwikłać największą rodzinną tajemnicę… W rolę Ambrożego Kleksa wcielił się Tomasz Kot, którego na swego następcę namaścił sam Piotr Fronczewski. Adę Niezgódkę zagrała Antonina Litwiniak. Za scenariusz odpowiada Krzysztof Gureczny, a reżyserem filmu jest Maciej Kawulski.

Co o tym sądzisz?

Podekscytowany
0
Szczęśliwy
0
Kocham
0
Nie wiem
0
Raczej słabo
0

Sprawdź także

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Więcej w:Newsy