NewsyPolskaPOPTeledyski

Kolejny klip ze składanki „Music 4 Queens & Queers”. Poznajcie Thekayetan i zobaczcie jego ważny teledysk!

29 maja premierę miała dwupłytowa składanka „Music 4 Queers & Queens”, która bardzo szybko okazała się ważna nie tylko dla wytwórni Kayax, ale również dla rynku muzycznego, a przede wszystkim dla grup mniejszościowych.

Kompilacja stała się wyrazem wsparcia dla osób dyskryminowanych, a także w najlepszy możliwy sposób zapowiedziała czerwcowy Pride Month. Na wydawnictwie obok znanych twarzy, takich jak Kayah, Krzysztof Zalewski, Brodka czy Michał Szpak, pojawiły się trzy polskie Drag Queens, a także kilku artystów reprezentujących projekt My Name Is New. Przygotowali oni premierowe utwory, wśród których znalazła się piosenka „Skóra„, do której teledysk ma dziś swoją premierę.

Dwupłytowa kompilacja „Music 4 Queers & Queens” to nie tylko symboliczny manifest, ale również zestaw wielu świetnych utworów, niosących ze sobą zbiór wartości tak ważnych i potrzebnych w dzisiejszym świecie. Na wydawnictwie znalazły się między innymi utwory Kayah, Viki Gabor, Brodki, Nosowskiej, Krzysztofa Zalewskiego, Mery Spolsky, Julii Wieniawy, Sorry Boys, Michała Szpaka, The Dumplings, Ralpha Kamińskiego czy specjalnie nagrany na tę okazję singiel wykonany przez polskie Drag Queens. Na składance pojawiło się również kilka mniej znanych twarzy, choć kojarzonych już z aktywności w ramach kayaxowego projektu My Name Is New.

Na „M4Q&Q” zagościły 4 premierowe utwory przygotowane przez przedstawicieli MNIN. Swoje siły w piosence „Lekko” połączyli Dunayev//Sopel oraz ZOLC, sedguy zaprezentował alternatywno-popowy love song, zespół Caville z charakterystyczną dla siebie ekspresją i energią zachęcił do tańca piosenką „Będzie bal„, a wokalista thekayetan nagrał niezwykle osobisty muzyczny protest, do którego powstał równie wymowny teledysk.

Thekayetan o nowym singlu:
„Skóra” jest dla mnie powrotem do pisania po polsku. Utwór jest wynikiem prywatnych rozważań na temat wydarzeń w Białymstoku. Opierając tekst na metaforze bliskości, chciałem przekonać, że w świecie pojawiających się aktów nienawiści mogę kochać i być kochanym.”

…oraz premierowym wideoklipie:

„Pracując nad koncepcją teledysku, chciałem uwydatnić społeczny kontekst utworu. Sprzyja temu prosta forma. Oddając klubowy charakter, zależało mi na pokazaniu, że świat, do którego dążę,opiera się na szacunku, miłości oraz braku fizycznej czy słownej przemocy. Chciałem również wyrazić własną niezgodę na dyskryminację z jakiegokolwiek powodu.

fot. materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Podekscytowany
0
Szczęśliwy
0
Kocham
0
Nie wiem
0
Raczej słabo
0

Sprawdź także

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Więcej w:Newsy

Albumy

Justina Timberlake POWRACA!

Książę popu powraca! Justin Timberlake zaprezentował właśnie najnowszy singiel „Selfish”. To pierwszy przedsmak jego nadchodzącego ...