O tajemniczym G-Eazy robi się coraz głośniej i to głownie dzięki blogom i portalom społecznościom młodych fanów hip-hopu. Ten przypominający bohaterów filmów Tarantino (czarny strój i charakterystyczna fryzura) raper wskazywany jest jako najpoważniejszy następca Macklemore’a. Pochodzący z Oakland w Kalifornii, Gerald Earl Gillu, bo tak brzmi jego prawdziwe nazwisko, od dłuższego czasu zdobywa szerokie uznanie w kręgach amerykańskiej sceny hiphopowej.

Studia muzyczne na Uniwersytecie Loyola w Nowym Orleanie poświęcił na stworzenie i doskonalenie własnego stylu. Skomponowane w tym okresie produkcje zaowocowały wydaniem w 2011 r. przełomowego mixetape’a – „Endless Summer” . Przyniosła mu ona nominację MtvU – „Best Music On Campus„.G-Eazy występował również przed takimi gwiazdami Drake, Snoop Dogg czy Lil Wayne.

Po zdobyciu dyplomu, poświecił się komponowaniu. Efektem była debiutancka, całkowicie niezależna płyta – „Must Be Nice„(debiut na #3 zestawienia Hip Hop w serwisie iTunes).

W ubiegłym roku zagrał serię wyprzedanych koncertów od Nowego Jorku po Los Angeles. High Times Magazine ogłosił G-Eazy “Najlepszym Nowym Artystą 2013”. Ostatnie kilka miesięcy G-Eazy poświecił pracy nad ukończeniem nowej płyty „These Things Happen„, która od dzisiaj dostępna jest w sprzedaży cyfrowej.

Prace nad krążkiem obrazuje materiał filmowy „The Road to Making These Things Happen„. Premiera nośnika CD w Polsce zaplanowana jest na 12 sierpnia. Płytę promują utwory: „Let’s Get Lost” oraz „I’m Eazy„.

„Zawsze chciałem robić wszystko po swojemu , nie ważne czy dotyczy to produkcji utworów czy sposobu ubierania. Mam nadzieję, że trafiam tym do ludzi”

– stwierdza G-Eazy.

Magazyn Billboard o płycie: „Brzmienie retro zmiksowane w olśniewająco oryginalny sposób.”

G-Eazy obecnie koncertuje w Europie, szczegóły dot. terminów i miejsc znaleźć można na jego oficjalnej stronie.

Co o tym sądzisz?

Podekscytowany
0
Szczęśliwy
0
Kocham
0
Nie wiem
0
Raczej słabo
0

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Więcej w:Albumy