AlbumyNewsy

G-Eazy – następca Macklemore’a! Płyta “These Things Happen” od dziś w sprzedaży cyfrowej!

O tajemniczym G-Eazy robi się coraz głośniej i to głownie dzięki blogom i portalom społecznościom młodych fanów hip-hopu. Ten przypominający bohaterów filmów Tarantino (czarny strój i charakterystyczna fryzura) raper wskazywany jest jako najpoważniejszy następca Macklemore’a. Pochodzący z Oakland w Kalifornii, Gerald Earl Gillu, bo tak brzmi jego prawdziwe nazwisko, od dłuższego czasu zdobywa szerokie uznanie w kręgach amerykańskiej sceny hiphopowej.

Studia muzyczne na Uniwersytecie Loyola w Nowym Orleanie poświęcił na stworzenie i doskonalenie własnego stylu. Skomponowane w tym okresie produkcje zaowocowały wydaniem w 2011 r. przełomowego mixetape’a – “Endless Summer” . Przyniosła mu ona nominację MtvU – “Best Music On Campus“.G-Eazy występował również przed takimi gwiazdami Drake, Snoop Dogg czy Lil Wayne.

Po zdobyciu dyplomu, poświecił się komponowaniu. Efektem była debiutancka, całkowicie niezależna płyta – “Must Be Nice“(debiut na #3 zestawienia Hip Hop w serwisie iTunes).

W ubiegłym roku zagrał serię wyprzedanych koncertów od Nowego Jorku po Los Angeles. High Times Magazine ogłosił G-Eazy “Najlepszym Nowym Artystą 2013”. Ostatnie kilka miesięcy G-Eazy poświecił pracy nad ukończeniem nowej płyty “These Things Happen“, która od dzisiaj dostępna jest w sprzedaży cyfrowej.

Prace nad krążkiem obrazuje materiał filmowy “The Road to Making These Things Happen“. Premiera nośnika CD w Polsce zaplanowana jest na 12 sierpnia. Płytę promują utwory: “Let’s Get Lost” oraz “I’m Eazy“.

“Zawsze chciałem robić wszystko po swojemu , nie ważne czy dotyczy to produkcji utworów czy sposobu ubierania. Mam nadzieję, że trafiam tym do ludzi”

– stwierdza G-Eazy.

Magazyn Billboard o płycie: „Brzmienie retro zmiksowane w olśniewająco oryginalny sposób.”

G-Eazy obecnie koncertuje w Europie, szczegóły dot. terminów i miejsc znaleźć można na jego oficjalnej stronie.

Co o tym sądzisz?

Podekscytowany
0
Szczęśliwy
0
Kocham
0
Nie wiem
0
Raczej słabo
0
Matthew
Mateusz - 22 lata. Z muzyką przez całe życie, w sumie coś w tym jest. Lubię odkrywać nieznane, zagłębiać się w dźwięki trudno dostępne, jednocześnie nie odmawiając sobie artystów z czołówek list przebojów.

  Sprawdź koniecznie:

  Zostaw komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  Więcej w:Albumy

  Następny artykuł: